DENİZLİ VALİLİĞİ'NDE HERKESE BİR 'AÇIK KAPI' VAR

DENİZLİ VALİLİĞİ'NDE HERKESE BİR  'AÇIK KAPI' VAR

İç İşleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından oluşturulan ve 15 pilot ilde başarıyla hayata geçirilen ‘Açık Kapı’ proje kapsamında Denizli Valiliği binası giriş katında bulunan ‘Açık Kapı Milletin Kapısı’ Ofisi, yapılan törenle hizmete girdi.

İç İşleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla; ‘Açık Kapı’ projesi oluşturdu. Proje kapsamında ilk etapta 15 pilot ilde ‘Açık Kapı’ ofisleri oluşturuldu. Ardından da aralarında Denizli’nin de bulunduğu 22 ilde projenin startı verildi. Denizli’deki Valilik binası giriş katında bulunan ‘Açık Kapı Milletin Kapısı’ yapılan törenle hizmete girdi. Ofisin açılışına; Vali Hasan Karahan, Vali Yardımcıları, Valilik İl ve Şube Müdürleri ile Valilik personeli katıldı.


 
“GÜLER YÜZLE AYRILMAYI SAĞLAMAK AMAÇLA KURULDU”
Açılışta yaptığı konuşmada, ‘Açık Kapı’ projesinin vatandaşı önemseyen bir proje olduğunu kaydeden Vali Karahan; “İçişleri Bakanlığımızın başlatmış olduğu bu projeyle devlet kurumlarının bütün kapıları vatandaşlarımıza hizmet için sonuna kadar açılmış oldu. Bu birim, halkımızın sorunlarına, isteklerine ve başvurularına ilişkin iş ve işlemlerinin hızlı ve etkili bir şekilde sonuçlandırılmasını sağlamak, sunulan hizmetlerde memnuniyetlerini arttırmak, kısacası buraya gelen her bireyin güler yüzle ayrılmasını sağlamak amacıyla oluşturuldu. İlk olarak 15 pilot ilde uygulanmaya başlandı ve bugün de İlimizin de dahil olduğu 22 ilde bu proje hayata geçirildi” dedi.

“DENİZLİMİZ’E HAYIRLI UĞURLU OLSUN” 
Vatandaşların kamu kurumlarında zaman kaybetmesini önlemek, daha hızlı ve etkili kamu hizmeti sunabilmek için Açık Kapı bankolarından Açık Kapı sorumlularının görevlendirildiğini dile getiren Karahan; “Arkadaşlarımız eğitimlerini aldılar, ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarında da bu arkadaşlarla irtibatlı personel görevlendirildi. Vatandaşımız başvurularını ister elektronik ortamda, isterse de Açık Kapı bürosuna gelerek yapacak. Görevli arkadaşlarımız başvuruyu alıp, ilgili kurumdaki irtibat görevlilerine sistem üzerinden göndererek en kısa sürede çözüme kavuşturup, vatandaşımıza SMS yoluyla bilgi verecek. Valiliklerde bu sistem, tam manasıyla oturduktan sonra ilçelerimizde de benzer uygulamalar olacak ve tüm Türkiye’ye yayılacak. Arkadaşlarımızın bu konsept çerçevesinde vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet etmelerini, projeden beklenen neticenin alınması konusunda da aynı hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz. Yeni sistemin Denizli’mize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

16 BAŞVURU KATEGORİSİNDEN OLUŞUYOR
Vatandaşlar Açık Kapı Projesi kapsamında taleplerini; elektronik olarak ya da Açık Kapı birimine iletebilecek, yapılan başvuruların süreç ve sonuç bilgileri başvuru sahiplerine kısa mesaj ile  bildirilecek. Projenin Hedefi; Toplumda kamu hizmetlerini sunanlarla vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni arttırmak, vatandaş talep ve beklentilerinin toplanmasını ve oluşturulacak politikalara esas olmak üzere anlamlandırılmasını sağlamak ve kronikleşmiş sorunlara çözümler üretebilmek. Açık Kapı Projesi; Valilik Hizmetleri, Emniyet ve Güvenlik Hizmetleri, Yerel Yönetimler, Yardımlar ve Sosyal Hizmetler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Din Hizmetleri, Eğitim, Ekonomi ve Sanayi, Enerji, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Tapu ve Kadastro, Kültür ve Turizm, Orman ve Su İşleri, Sağlık, Gençlik ve Spor  olmak üzere toplam 16 başvuru kategorisinden oluşuyor.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER