DENİZLİ VALİLİĞİ’NDEN ‘DOLANDIRICILIK UYARISI

Denizli Valiliği’nden; Denizli Valisi, Vali Yardımcıları, Özel Kalem Müdürü’nün isimleri kullanılarak yapılan dolandırıcılık teşebbüsüne yönelik yazılı açıklama yapılarak, vatandaşları uyardı.

Denizli Valiliği’nden; Denizli Valisi, Vali Yardımcıları, Özel Kalem Müdürü’nün isimleri kullanılarak yapılan dolandırıcılık teşebbüsüne yönelik yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada; “

Son zamanlarda art niyetli kişiler tarafından Denizli Valisi, Vali Yardımcıları, Özel Kalem Müdürü’nün adları kullanılarak; iş adamlarımız ve hayırsever vatandaşlarımızın ev, iş veya cep telefonlarından arandıkları, sağlık, okul gezileri ve buna benzer bahanelerle Valiliğimiz adına bağış veya yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunarak dolandırıcılık teşebbüslerinin artarak devam ettiği tespit edilmiştir. Denizli Valiliği’nin veya herhangi bir kamu kurumumuzun vatandaşlarımız, işadamlarımız ve esnafımızdan; telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi bulunmamaktadır. Valiliğimizin ve herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adını kullanarak telefon vb. yöntemle yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesini, tedbir amaçlı olarak da böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın öncelikle Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğü ile görüşerek durumu bildirmelerini (0258-265-18-82), ardından Emniyet Müdürlüğü’nün (155) veya Jandarma Komutanlığı’nın (156) numaralı telefonlarını arayarak ihbarda bulunulması önemle rica olunur” denildi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 18:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER