Denizli Valiliği'nden yılbaşı kararları

Yılbaşı öncesinde Vali Ali Fuat Atik başkanlığında olağanüstü toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nde dünya ve ülke genelinde Kovid-19 omicron varyantından kaynaklı vaka artışları nedeniyle bir dizi kararlar alındı.

Denizli Valiliği'nden yılbaşı kararları

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında, Kovid-19 tedbirleri hususunda olağanüstü toplandı. Toplantının ardından yapılan açıklamada; tüm dünyada ve ülkede Kovid-19 omicron varyantından kaynaklı vaka artışların görüldüğü ifade edildi. Yapılan açıklamada; “ Özellikle yılbaşı gecesinde otel, restoran, eğlence/düğün salonu vb. işletme veya mekanların yemek /canlı müzik gibi organizasyonlar sebebiyle kalabalık olacağı öngörüldüğünden;

1- Bu işletmelere girişlerde HES kodu uygulamasının tüm çalışan ve müşteriler için titizlikle uygulanmasına, HES kodu riskli olanların işletmeye alınmasına kesinlikle müsaade edilmemesine.

2- Riskli kişi tespit edildiğinde durumun güvenlik güçlerine derhal haber verilmesine.

3- İşletme sahibinin bütün bu tedbirlerin alınması ve uygulamasından sorumlu tutulacağına.

4-Yılbaşı gecesi özellikle eğlence mekanlarında veya kalabalık olabileceği düşünülen işletmelerde ilgili ilçenin Kaymakamlık, Emniyet, Jandarma, Belediye, Sağlık, Kültür ve Turizm, Tarım ve Orman gibi kurumlarımızın personellerinden oluşan denetim ekipleri tarafından sık sık denetimler yapılmasına, işletme/mekan sahiplerinin ve vatandaşların tedbirlere uyma hususunda uyarılmasına, tedbir ihlali tespit edildiğinde derhal işlem tesis edilmesine; uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına oy birliğiyle karar verilmiştir” denildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2021, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER