Denizli Valisi Atik açıkladı! Denizli'de vakalar ne durumda?

Kentte yapılan korona virüs ile mücadele hakkında bilgi paylaşmak amacıyla basın toplantısı düzenleyen Denizli Valisi Ali Fuat Atik, “Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında sıfırlama noktasına gelmiştik. Bugün ise ülke genelindeki artışa paralel olarak artmış durumda. O nedenle Denizli’deki artış yüksek görülüyor” dedi.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası Başkan Yardımcı Selim Kasapoğlu, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Abdülkadir Uslu ile kentteki pandemi sürecini değerlendirmek amacıyla bir araya geldi. Valilik Konferans Salonu'nda yapılan toplantının ardından Vali Atik, basın açıklamasında bulundu. Vali Atik; “Denizlimizde bulunan bir grup sivil toplum kuruluşu üyeleriyle istişare toplantısı yaptık. Bu şekilde toplantılarımız sürecek. Bu toplantılarda ek tedbirleri gözden geçireceğiz. STK’larımıza teşekkür ediyorum. Pandemi ülkemizi etkiledi. Denizli özelinde de artışlar gözlenmektedir. Basın mensuplarından isteğimiz var. Mücadelede bize destek vermelerini istiyorum. Vatandaşlarımıza sesimizi duyurmaya yardımcı olun. Hep birlikte yürütürsek başarılı olacağız. Basın bu konuda en büyük yardımcımız. Bu savaşı kazanacağız” dedi.

“Bu süreci birlikte yürüteceğiz”

Pandemi sürecinde İl Sağlık Müdürlüğü’yle el ele çalıştıklarını bildiren Vali Atik, “Bu konuda filyasyon çalışmaları yürütüyoruz. El ele vermeliyiz. Filyasyon çalışmalarıyla tek tek vatandaşları kontrol ediyoruz. Sivil toplum kuruluşları da bu konuda bize destek veriyorlar. Bu çalışmalarda araç desteği verildi. Belediyelerde bu konuda desteğini hiç esirgemedi. Bu süreci birlikte yürüteceğiz. OSB ziyaretleri yaptım. Genel gözlemim fabrikalarda kurallara uyuluyor. Üst düzey tedbirlere uyuluyor” diye konuştu.

“Bana HES Kodu sordular”

DTO binasına gittiğini belirten Vali Atik, şunları söyledi: “Bana görevli tarafından HES kodu istendi ve ateşim ölçüldü. Kurumsal anlamda sıkıntımız yok kurallara uyuluyor. Restoranlarda da durum aynı. Kararları alırken istişare yoluyla alıyoruz ve alacağız. Toplumun beklentilerini de göz önünde bulunduruyoruz.  Maske, mesafe ve hijyene uyulmalı. Bu şekilde işin üstesinden geliriz. Vatandaşımız kendi tedbirini kendisi alacak. Vatandaş kendini koruyacak. İstişarelerle karar alacağız. En makul olan tedbiri almak için çalışıyoruz. Veri açıklama yetkisi Sağlık Bakanlığı’na ait. Denizli’de de artışlar gözleniyor. Ancak veri paylaşmam söz konusu değil. Artış hızını durdurmalıyız. Bizlerin sesini basın duyuracak” şeklinde ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER