Denizli Valisi Atik basın çalışanları ile buluştu!

Son Valiler Kararnamesi ile Denizli’ye atanan Vali Ali Fuat Atik, Denizli Gazeteciler Cemiyeti üyeleriyle Polis Evi’nde bir araya geldi. Aydın-Denizli Otoyolu ihalesinin 3 Temmuz’da yapılacağını belirten Vali Atik, “Bu ve benzeri sanayicilerimizin sorunları olduğunu yavaş yavaş öğrenmeye başladık. Bunlarla ilgili çözümü noktasında bana ne düşüyorsa orkestra şefliği yapacağımı söylüyorum” dedi.

Son yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Siirt Valiliği görevindeyken Denizli’ye atanan Vali Ali Fuat Atik, Denizli Gazeteciler Cemiyeti üyeleriyle bir araya geldi.

Polis Evi'nde düzenlenen toplantıya; Basın İlan Kurumu Denizli İl Müdürü İdris Cirit, Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhammet Karaçay, kentte görev yapan ajans temsilcileri, yerel gazete ve televizyonların temsilcileri katıldı. Programda konuşan Vali Atik, Denizli’ye ilk defa geldiği kenti çok beğendiğini söyledi. Temiz şehrin sıcak kanlı insanlarıyla karşılaştığının altını çizen Vali Atik, Aydın-Denizli Otoyolu ihalesinin 3 Temmuz 2020’de yapılacağını belirtti. Vali Atik, “İnşallah bu sefer iptal olmaz. Bu ve benzeri sanayicilerimizin sorunları olduğunu yavaş yavaş öğrenmeye başladık. Bunlarla ilgili çözümü noktasında bana ne düşüyorsa orkestra şefliği yapacağımı söylüyorum” dedi.

“TAŞIN ALTINA ELİMİ DEĞİL, GÖVDEMİ KOYMAYA HAZIRIM”

Kent için elinden ne geliyorsa taşın altına elini değil, gövdesini koymaya hazır olduğunu belirten Vali Atik, korona virüs vakalarıyla ilgili gelişmeleri yakından takip ettiğini bildirdi. Vatandaşların sosyal mesafeye uymalarını söyleyen Vali Atik, herkesin maske takmaları konusunda hassasiyet göstermesi gerektiğini vurguladı.

“SİİRT, GÜNEYDOĞU'DA PARLAYAN BİR YILDIZ OLACAK”

Denizli ve Siirt arasında bir gönül köprüsü kurmayı düşündüğünü ifade eden Vali Atik,  “Siirt'te çok güzel dostlarımız ve insanlarımız var. Oranın havasını ve güzelliğini hissetmek için orada olmak gerekiyor. Tabi orada etkin bir terörle mücadele yaptık. Ciddi anlamda da sonuç aldık. Siirt'te gittiğim zaman kırsalındaki terörist sayısı 160 civarıydı. En son bıraktığımda 10'lu sayılarla ifade ediliyordu. Bunu yaparken de terörle mücadeleyle biz teröristle mücadeleyi birbirinden ayırdık. Devlete kurşun sıkan insanla normal vatandaşımızı birbirinden ayırarak ve vatandaşların yaşamış olduğu olumsuzlukları ortadan kaldırarak geçmişe ait olumsuzlukları silerek ve silmeye çalışarak güzel bir atmosfer yakaladık. Siirt Güneydoğu'da parlayan bir yıldız olacak inşallah” diye konuştu. Vali Atik, ayrıca Yukatel Denizlispor'un kalan maçlarını sorunsuz atlatıp ligi sorunsuz bitirmesi temennisinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER