Denizli Valisi Atik: "Öğrencilerimize başarılar dilerim"

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, 20 Haziran 2020 cumartesi günü yapılacak LGS için mesaj yayınladı.

Denizli Valisi Atik: "Öğrencilerimize başarılar dilerim"

Vali Atik, mesajında, “Bu yıl ortaöğretim kurumlarına giriş için Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında İlimizde; 20 Haziran 2020 Cumartesi günü 256 okulda, 1.360 derslikte, 19.254 öğrencimiz liselere geçiş için merkezi sınava girecektir.

Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında öğrencilerimizin güvenli bir şekilde sınavlara katılmaları için, sınav yapılacak okullarımızda her yer steril hale getirilip, sınıflardaki oturma düzeni sosyal mesafe kuralları çerçevesinde planlanmıştır. İki oturum arasında salonların havalanması için ara verilecek, sınav görevlileri çocuklarımızın ve kendi sağlıkları açısından maske, eldiven ve sperlik takacaktır.

Denizli Valiliği olarak sınavın sakin ve gürültüden uzak bir ortamda geçmesi ve herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli tedbirleri almış bulunmaktayız. Gerek öğrencilerimizin huzurlu bir sınav geçirmesi ve gerekse halkımızın sağlığının korunması açısından tüm vatandaşlarımızdan da 20 Haziran 2020 Cumartesi günü için alınan tedbir kararlarına uymalarını rica ediyorum. Geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli öğrencilerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları bu sınavlarda başarılı olacaklarına yürekten inanıyor, öğrencilerimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin emeklerinin karşılığını alabilmeleri temennisiyle yapılacak olan sınavda başarılar diliyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER