Denizli Valisi Atik'ten uyarı!

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, kentte yeniden tırmanışa geçen korona virüs vakalarının ardından vatandaşları uyardı. Vali Atik, “Aşı olmak salgını yenilgiye uğratmanın en temel yoludur” dedi.

Denizli Valisi Atik'ten uyarı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 17-23 Temmuz arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarının güncellendiği haritayı paylaştı.

Bakan Koca’nın paylaştığı haritaya göre; geçtiğimiz hafta yüz binde 18,83’ e kadar gerileyen Denizli’nin vaka sayısı yeniden tırmanışa geçerek; yüz binde 33,51 olarak açıklandı.

Vaka sayısının yükselişe geçmesiyle birlikte Denizli Valisi Ali Fuat Atik, sosyal medya hesabından korona virüs salgınına karşı vatandaşlara uyarıda bulundu.

Vali Atik, yaptığı paylaşımda şunları kaydetti: “Korona virüse karşı verilen mücadelede; tedbirleri almak, kurallara uymak ve aşı olmak salgını yenilgiye uğratmanın en temel yoludur. Önce kendimize, sonra topluma karşı ödevimizi yerine getirelim ki bu sınavdan da başarıyla geçelim. Birlikte adım atarak bu zorluğu da aşacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2021, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER