Denizli'ye AFAD ve meteorolojiden uyarı!

Denizli için meteorolojiden kritik uyarı geldi! Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada Denizli için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu. Etkisini yarın gösterecek olan fırtına ve rüzgar sebebiyle vatandaştan mecbur olunmadığı sürece dışarıda vakit geçirmemesi istendi.

Denizli'ye AFAD ve meteorolojiden uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Denizli için kuvvetli fırtına ve rüzgar uyarısında bulunuldu. Yarın etkisini gösterecek olan şiddetli fırtına nedeni ile zorunlu olmadıkça vatandaşların evden çıkmamaları istendi. Özellikle 21.12.2019 (Cumartesi) saat 18.00 ile 23.12.2019 (Pazartesi) 12.00 saatleri arasında etkili olması beklenen fırtınanın,  60-80 kilometre/saat şiddetinde olacağı belirtilirken, bazı bölgelerde ise hızını 70 ila 100 kilometre saat hıza çıkabileceği uyarısında bulunuldu. Belirtilen tarihler arasında rüzgar ve fırtınanın etkisiyle gerçekleşmesi muhtemel baca gazı zehirlenmelerine de dikkat edilmesi gerekiyor.

AFAD UYARDI!

Fırtına nedeni ile oluşabilecek, çatı uçması, agaç ve direklerin devrilmesi ve benzer sebeplerden dolayı ulaşımda aksamaların yaşanabileceği konusunda vatandaşların tedbir alması istendi.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2019, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER