Denizli'ye mevsimin ilk karı düştü

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kentteki turizm çeşitliliğini artırmak amacıyla hayata geçirdiği Denizli Kayak Merkezi'ne mevsimin ilk karı düştü. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesindeki şehir kameralarından görülebilen kar yağışı, kayakseverler arasında heyecan yarattı.

Denizli'ye mevsimin ilk karı düştü

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kentin kış turizminde de söz sahibi olması için hayata geçirdiği Ege'nin en büyük kayak merkezi olan Denizli Kayak Merkezi, sezonun ilk kar yağışını aldı. Kış turizminin parlayan yıldızı haline gelen merkezin zirvesine yağan ilk kar, Denizli Büyükşehir Belediyesinin resmi internet sitesinde bulunan şehir kameralarından görüldü. Denizli Kayak Merkezi'nin zirveye yakın olan "M2 Üst İstasyon" noktasındaki kameradan izlenen kar, özellikle kayakseverler arasında heyecan yarattı. Karın istenilen seviyeye gelerek sezonun bir an önce açılmasını heyecanla bekleyen kış sporu tutkunları, karın ve kayak yapmanın keyfini çıkarmak için gün sayıyor.

DENİZLİ KAYAK MERKEZİ

Kış sporları için en çok tercih edilen mekanlardan biri haline gelen Denizli Kayak Merkezi, son yıllarda Denizli ve çevre iller başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir tarafından ziyaretçi ağırladı. Şehir merkezine 75 kilometre uzaklıktaki 2 bin 420 metre rakımlı Tavas İlçe sınırları içinde bulunan Bozdağ'da yer alan Ege'nin en büyük kayak merkezi toplam 13 kilometre uzunluğundaki 9 adet piste sahip. Amatör ve profesyonel kayakçılar ve snowboard yapmak isteyenlerin aradığı her türlü imkanı barındırırken tesiste 2 telesiyej, 1 teleski ve yürüyen bant bulunuyor. Saatte 2 bin 500 kişinin taşınabileceği mekanik tesislerde ziyaretçilerin günübirlik tüm ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal yapılar da yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER