Denizli, Zafer Bayramı’nı kutladı

30 Ağustos Zafer Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de düzenlenen törenle kutlandı.

Denizli, Zafer Bayramı’nı kutladı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü, yurt genelinde çeşitli etkinliklerle kutlandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında Denizli Valiliği önünde tören düzenlendi.

Törene; Vali Ali Fuat Atik, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Bağımsız Denizli Milletvekili Teoman Sancar, 11’inci Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Cengiz Güven, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Denizli Baro Başkanı Adnan Demirdöğer, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ata’nın huzuruna çelenklerini bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı; İstihkam Binbaşı Mustafa Sağlam yaptı. Binbaşı Sağlam’ın konuşmasının ardından Ulaştırma Uzman Çavuş Oğuzhan Eğilmez, ‘Zafer Bayramı’ adlı şiiri okudu. Protokol, Vali Ali Fuat Atik, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve 11’inci Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Cengiz Güven ile bayramlaştı. Vali Atik, Başkan Zolan ve Piyade Albay Güven, vatandaşları ve askeri korteji selamladı. Törenin devamında halk oyunları gösterisi ve geçit töreni yapıldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER