Denizli’de 1 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi? MEB açıkladı! 2019 Seçimden sonraki gün resmi tatil olacak mı? İşte 2019 resmi tatil günleri…

Öğrencileri sevindirecek son dakika haberi geldi. Milyonlarca öğrenci 31 Mart yerel seçimlerinin ertesinde 1 Nisan 2019 Pazartesi günü okulların tatil olup olmayacağı yönünde araştırmalarını arttırmıştı. Arama motorları üzerinde de en çok yanıtı arananlar arasında bulunan 'MEB 1 Nisan'da Pazartesi okullar tatil mi?' sorusunun yanıtı belli oldu. MEB üzerinden edinilen son dakika bilgisi milyonların yanıtını merak ettiği resmi tatil sorusunun cevabı oldu. Peki, devlet kurum ve kuruluşlarında resmi tatil olacak mı? İşte 2019 yılındaki resmi tatil günlerini ve "1 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi?" sorusunun detaylarını haberimizden öğrenebilirsiniz...

Denizli’de 1 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi? MEB açıkladı! 2019 Seçimden sonraki gün resmi tatil olacak mı? İşte 2019 resmi tatil günleri…

31 Mart 2019 Pazar günü tüm Türkiye Mahalli İdareler Seçimi için okullardaki sandıklara giderek oy kullanacak. Sandıklarda oluşabilecek yoğunluk ve temizlik işlemleri göz önüne alındığında, milyonlarca öğrenci '1 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi?' sorusunun yanıtını araştırıyor. Eğitim öğretimin seçimden sonraki gün devam edip etmeyeceği bilgisine öğrenciler kadar veliler de ulaşmaya çalışıyor. Gelen son dakika haberi ise, kafalardaki soru işaretlerini gideriyor. Peki, 1 Nisan'da okullar tatil mi? 2019 seçimden sonraki gün resmi tatil olacak mı? Detayları ve merak edilenleri sizler için derledik.

1 NİSAN PAZARTESİ OKULLAR RESMİ TATİL OLACAK MI?

Konuya yönelik son dakika bilgiler şu şekilde;

SEÇİMDEN SONRAKİ GÜN KAMU KURUMLARI İÇİN RESMİ TATİL Mİ?

1 Nisan 2019 Pazartesi günü resmi tatil değildir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevler devam edecektir.

BANKALAR AÇIK MI?

1 Nisan'da devlet ve diğer tüm özel bankalar da açık olarak hizmet vermeye devam edecek.

Okullardaki durum ise şu şekilde;

1 NİSAN 2019 PAZARTESİ GÜNÜ OKULLAR TATİL Mİ?

Seçim günleri okullarda kurulan sandıklar ve akabinde akşam oyların sayılması işlemleri gece saatlerine kadar uzayabiliyor.

Bu bağlamda, okulların temizlenmesi ve eğitim öğretime hazır duruma gelmesi de ertesi güne sarkabiliyor.

1 Nisan 2019 Pazartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bütün okullarda tatil ilan edildi.

2019 YILINDAKİ RESMİ TATİLLER

İşte bu yıl yapılacak resmi tatiller:

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TATİLİ

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili salı gününe denk gelecek. Bu resmi tatili pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ TATİLİ

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü çarşamba günü kutlanacak. Çalışanlar ve öğrenciler için bugün resmi tatil uygulanacak.

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı pazar gününe denk gelecek, ekstra tatil olmayacak.

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ

Ramazan Bayramı tatili 4 Haziran Salı günü başlayacak. Hafta sonuyla birleştirenler toplamda 5 gün tatil yapacak. Ancak geçtiğimiz yıllara bakıldığında arife günü ile birlikte haftanın 4 iş gününün bayrama denk geliyor olması 10 günlük bayram tatili ihtimalini kuvvetlendiriyor. Aksi bir durum olmadığı taktirde Ramazan Bayramı tatilinin 10 güne çıkması bekleniyor

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ TATİLİ

Demokrasi ve Milli Birlik Günü pazartesi gününe denk gelecek hafta sonu ile birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ

Kurban Bayramı tatili 11 Ağustos pazar günü başlayacak ve çalışanlar hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle 3 gün tatil yapabilecek.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TATİLİ

Bayram cuma günü kutlanacak. Hafta sonuyla birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Bayram salı günü kutlanacak tatilini pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2019, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221