Denizli’de 187 bin 682 öğrenci karne sevinci yaşayacak

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı birinci dönemi 17 Ocak Cuma günü itibariyle son bulacak. Denizli’deki bin 136 eğitim kurumununda eğitim gören 187 bin 682 öğrenci karne sevinci yaşayacak.

Denizli’de 187 bin 682 öğrenci karne sevinci yaşayacak

Öğrencilere seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Sonuç ne olursa olsun, hayata dair umudunuzu, cesaretinizi, başarıya olan inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hiç yitirmeyin” dedi.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı birinci dönemi 17 Ocak Cuma günü itibariyle son bulacak. Denizli’deki bin 136 eğitim kurmununda eğitim gören 187 bin 682 öğrenci karne sevinci yaşayacak. Denizli’nin eğitim ordusu 15 günlük ara tatile girecek. Konuya ilişkin mesaj yayımlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; bin 136 okul ve kurum, 10 bin 299 derslikte, 187 bin 682 öğrenci ve 14 bin 454 öğretmen ile 2019-2020 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini başarılı bir şekilde geçirdik. Tüm öğretmen arkadaşlarıma, öğrencilerimize, velilerimize iyi bir tatil geçirmelerini diliyor; sağlık, başarı ve mutluluk dolu günler temenni ediyorum” dedi.

“ÖĞRENCİLERİN YETİŞMESİNDE EN BÜYÜK PAY ÖĞRETMENLERE AİTTİR”

Mesajında öğretmenlere seslenen Müdür Oğuz, “Geleceğimiz olan öğrencilerin yetişmesinde en büyük pay şüphesiz size aittir. Yorucu ama en az onun kadar mutluluk veren bir mesleği icra ediyorsunuz. Öğrencilerinizin bilgi ile donanmış, sosyal başarısı yüksek, kendini ifade edebilen, sosyal faaliyetlerde etkin rol alabilen, hayatın her alanında başarılı bireyler olabilmeleri için bir dönem boyunca yoğun bir şekilde emek verdiniz. Bu sorumluluğunun farkında olarak görev yapan öğretmenlerimize teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

“KARNELERDE YER ALAN NOTLAR HEPİMİZİN EĞİTİMDEKİ ÇABALARINI GÖSTERİR”

Velilere de seslenen Müdür Oğuz, şunları söyledi: “Karnelerde yer alan notlar yalnız öğrencilerin durumunu değil, genel olarak hepimizin eğitimdeki çabalarını gösterir. Bu sebeple düşük notlardan sadece öğrencilerimizi sorumlu tutmak, çözüme ulaşmak yerine sorunun devamına yol açar. Kaldı ki karnelerdeki rakamsal ifadeler öğrencinin akademik başarısı hakkında bilgi verebilir belki ama bütüncül olarak öğrencinin başarısı ya da başarısızlığı anlamına gelmez. Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız. Çocuklarımızı hoşgörü, sevgi ve sabırla değerlendirdiğinizde notlarının zamanla yükseldiğini göreceksiniz. Çocuklarımızla yakından ilgilenerek onlara gereken desteği ve güveni verdiğimiz ölçüde hayatta daha başarılı olacaklardır.”

“BAŞARABİLECEĞİNİZE DAİR GÜVENİNİZİ HİÇ YİTİRMEYİN!”

Son olarak öğrencilere seslenen Müdür Oğuz; “Sabırsızlıkla beklediğiniz karnelerinizi alıyorsunuz. Elinizden geleni yapmak için bir dönem boyunca büyük gayret sarf ettiniz. Her birinizi gayretinizden ve başarılarınızdan dolayı içtenlikle kutluyorum. Karnenizdeki notlarınız size dair bilgiler verebilir fakat tamamen sizi tanımlamaya yetmez. Yapabileceklerinizi, yeteneklerinizi en iyi bilen sizlersiniz. Derslerden yüksek ya da düşük not almış olabilirsiniz. Sonuç ne olursa olsun, hayata dair umudunuzu, cesaretinizi; başarıya olan inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hiç yitirmeyin. Kendi zaferinize ulaştıracak olan güç burada gizlidir. Bu yolda bizler, öğretmenleriniz ve aileniz her zaman yanınızda olacağız. Dinlenmek, oyunlar oynamak, daha fazla kitap okumak için tatili iyi bir fırsat olarak görmek gerekir. Bunun yanında eksikliklerinizi gidererek ikinci döneme hazırlanın ve sevdiklerinizle birlikte daha çok zaman geçirerek bu süreyi iyi değerlendirin” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER