DENİZLİ'DE 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

DENİZLİ'DE 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de büyük bir coşkuyla kutlandı. Kutlamalar kapsamında binlerce gencin katılımıyla kortej yürüyüşü yapıldı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basışının ve Kurtuluş Savaşı’nın zeminini hazırlayışının 99’uncu yıldönümü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de büyük bir coşkuyla kutlandı. Tören kapsamında ilk olarak Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çelenk sunuldu. Çelenk sunumunun ardından 15 Temmuz Şehitleri Delikliçınar Meydanı’na kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüşe; Denizli Valisi Hasan Karahan, CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Pamukkale kaymakamı Hayretten Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Garnizon Komutanı Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk ve vatandaşlar katıldı. Kortej Yürüyüşü’nün tamamlanmasının ardından 15 Temmuz Şehitleri Delikliçınar Meydanı’nda kutlamalar devam etti. Şehir turu yapacak bisiklet grubuna start verildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Denizli Gençlik Merkezi gönüllülerinden Buket Öztürk konuşma yaptı. Denizli Gençlik Merkezi Gönüllüsü Taha Tayyip Erdoğan ise Arif Nihat Asya’nın ‘Bayrak’ adlı şiirini okudu.
,
“ATATÜRK’ÜN GENÇLERE EN ÖNEMLİ EMANETİDİR”
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu; “19 Mayıs tarihinin İstiklal Mücadelemizin doğum günüdür. 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk tarafından Samsun’da yakılan bağımsızlık ateşi Anadolu’da elden ele, gönülden gönüle dolaşmıştır. 19 Mayıs’ta Samsun’da atılan ilk adım Türk milletinin bağımsızlığını kazanmasında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda atılan en önemli adımdır. Türk milleti tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkmış, esaret altında yaşamayacağını tüm dünyaya haykırmıştır. 19 Mayıs 1919’da canlanan milli ruh bugün bizlere ilham vermeye, yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. O günlerden bugünlere binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere en önemli emaneti olmuştur” dedi.

ŞAMPİYON SPORCULARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Konuşmaların ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce Denizli adına ulusal ve uluslararası müsabakalara katılarak başarılı olan sporculara Denizli Valisi Hasan Karahan, CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Garnizon Komutanı Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk tarafından ödülleri verildi.

GÖSTERİLER TÖRENE DAMGA VURDU
Ödül töreninin ardından, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren spor kulüplerinin halk oyunları ve sportif gösterileri gerçekleştirildi. Katılımcılar tarafından ilgiyle izlenen gösteriler büyük alkış aldı.

“BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”
“Gençlere armağan edildiği için bugünün ayrı bir önemi var” diyen Denizli Valisi Hasan Karahan; “Bu anlamlı günü büyük bir coşku ve heyecanla kutladık. Gençlerimizi Cumhuriyet’in kendilerine emanet edilmesinin ne kadar doğru bir karar olduğunu bir kez daha gösterdiler. Bayramımız kutlu olsun” ifadelerini kullandı. 

“GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise şunları aktardı: “Gençlerimiz geleceğe dair bize güven veriyorlar. Gençlerimize güveniyoruz. Onlar bizden daha başarılı olacaklar. Çok iyi bir nesil geliyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’te geleceği gençlere emanet etmiş. Hiçbir zaman unutmayalım ki; bu vatan için, ülkenin huzuru için birçok can verildi. Bayrağımız dalgalanıyorsa onların sayesinde. Bu vatanın kıymetini bilmemiz gerekiyor.”

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER