Denizli’de 19 Mayıs kutlamalarına “Gençlik Konseri” damga vurdu

Merkezefendi Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi Otoparkı’nda Okul Başkanları Meclisi Gençlik Konseri düzenledi. Liseli gençlerden oluşan grupların sahne aldığı konserde 19 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı.

Denizli’de 19 Mayıs kutlamalarına “Gençlik Konseri” damga vurdu

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışıyla yaktığı milli mücadele ateşinin 100’üncü yılı Denizli’de coşkuyla kutlandı.

Merkezefendi Belediyesi tarafından da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi Otoparkı’nda Okul Başkanları Meclisi Gençlik Konseri düzenlendi.

Liseli gençlerin oluşturduğu gruplar sahnede seslendirdiği şarkılarla konsere gelenleri coşturdu.

Ellerinde Türk Bayrakları ile konsere gelenler 19 Mayıs coşkusunu doyasıya yaşadı.

Konsere katılan ve 19 Mayıs coşkusunu gençlerle birlikte yaşayan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan; “Bugün çok önemli bir gün. Bugün milli mücadelenin 100’üncü yılı… Büyük ve tek önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 100’üncü yılı… Aradan 1 asır geçti. Sevgili gençler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. İyi ki varsınız. 19 Mayıs 1919’da başlayan bu yolculuk hiç bitmeyecek. Yorulsak da bitmeyecek. Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Ben sizlere bir kadın, bir anne, bir avukat ve bir başkan olarak söz veriyorum. Merkezefendi Belediyesi olarak yeni dönemde Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında çok güzel projeler yapacağız. Çağdaşlığı ve özgürlüğü yeniden Merkezefendimizde tesis edeceğiz. Nice festivallere imza atacağız. 1919 ruhuyla 2019’a diyorum” dedi.

Başkan Doğan konuşmasının ardından vatandaşlarla birlikte İzmir Marşı’nı söyledi, sahneden ’19 Mayıs Selfiesi’ yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER