Denizli’de 200 bin fidan toprakla buluştu

Denizli, ‘Geleceğe Nefes Ol’ sloganı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan fidan dikme etkinliğine büyük ilgi gösterdi. Denizli’de 50 noktada saatler 11.11’i gösterdiğinde 200 bin fidan toprakla buluştu.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yurt genelinde başlatılan ağaçlandırma seferberliği kapsamında 11 milyon fidan toprakla buluştu. ‘Geleceğe Nefes Ol’ sloganı ile başlatılan kampanya doğrultusunda 19 ilçede 50 noktada 200 bin fidan, toprakla kavuştu. Denizli merkezde Kale Mahallesi’nde yapılan etkinliğe, Denizli Valisi Hasan Karahan, Büyükşehir Belediyesi Osman Zolan, Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, daire müdürleri, öğrenciler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askeri personeller ve 7’den 70’e binlerce vatandaş katıldı. Etkinlikte konuşan Denizli Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya; “Ülkemizde orman ve ağaç sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarını artırmak, toplumda çevre konusunda farkındalığı yüceltmek amacı ile öğrencilerden, askeri birliklere, sivil toplum örgütlerinden, kamu kurum ve kuruluşlarına, esnafından işçisine kısacası 7’den 77’ye kadar herkes ‘geleceğe nefes ol’ parolasıyla Denizli’de 50 noktada 200 bin fidan dikme işlemi gerçekleştirdik” dedi.

“200 BİN FİDAN İLE DENİZLİ’Yİ DAHA YEŞİL HALE GELECEĞİZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “11 Kasım Orman Bayramımız bugün başlıyor. Hayırlı olsun. 11 milyon fidan bugün ülkemizde toprakla buluşuyor. Bunun 200 bini Denizli’de dikilecek. Denizlimiz daha yeşil olacak. Yüzde 48’i orman olan kişi başına 15 metrekare düşen yeşil kentimiz Denizli. Biz inşallah 200 bin fidan ile daha da yeşil hale geleceğiz. Havası daha da güzelleşecek. Geleceğe daha da emin bakacağız. İnşallah bu çocuklarımızın diktiği ağaçlar, çocuklarımızla birlikte büyümeye ve nefes olmaya katkı sağlayacaktır. Ben emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“TÜRKİYE YEŞİLSİZ KALMASIN”

Tören de konuşan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin; “Bugün burada çok önemli ve güzel bir etkinlik yapıyoruz. Bu etkinlik Türkiye için önemli. Türkiye yeşilsiz kalmasın, ağaçsız kalmasın diye bu çıplak dağlar Allah’ın izniyle ve sizin sayenizde ağaçlanacak. Tabi ağaç dikmek çok önemli. Bunu şöyle anlatmak istiyorum. İlkokulda biz ilk ağacı diktiğimizde o ufak fidanlar şimdi büyüdü ve gölgesinde piknik yapılır hale geldi. Onun için öğrencilerimizin ve gençlerimizin ağaç dikmesi çok önemli” diye konuştu.

“HERKESİ BURADA GÖRMEK BÜYÜK MUTLULUK”

Her yaştakilerin ağaç dikme etkinliğine katıldığının altını çizen Denizli Valisi Hasan Karahan, şunları aktardı: “7’den 77’ye herkesi burada görmek büyük mutluluk. Tüm Türkiye’de bu etkinliğin olması çok güzel. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde 11 milyon fidanı toprakla buluşturacağız. Hayırlı bir iş, güzel bir iş. İnşallah bizim inancımıza göre kıyametin koptuğunu gördüğünüz anda dahil fidan dikin diyen Peygamberimiz Hazreti Muhammet’in sözlerini asla unutmamalıyız. Geleceğe olan güveni itimadı burada görmüş oluyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER