DENİZLİ'DE 23 NİSAN COŞKUSU YAŞANDI

DENİZLİ'DE 23 NİSAN COŞKUSU YAŞANDI

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin kuruluşunun 98’inci yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de çeşitli etkinliklerle ve büyük bir coşkuyla kutlandı. 
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin kuruluşunun 98’inci yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Denizli’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlama etkinlikleri kapsamında ilk olarak Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Törende konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Çocuklarımız gençlerimiz, geleceğimiz, ülkemiz ve milletimizin iradesi 1920’de başlayan yürüyüş; hala sımsıkı, aynı sıcaklığıyla güçlü bir şekilde devam ediyor. TBMM var olduğu sürece ülkem her zaman başarıya, daha iyiye yürüyecektir” dedi. 
“GELECEĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZ”
CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı ise; “TBMM’nin açılışını hatırladığımız bu günde eminim ki yarınlar çok daha güzel olacak. Sürece baktığımızda evlatlarımıza güvenmemiz lazım. Onlar bizden çok daha ileride. Bilimle, ilimle yetişiyorlar. Onlara bayrağın, vatanın ve hizmetin kıymetini hatırlatmamız gerekiyor. Hepimiz için çok güzel günler olacak. Sadece çocukların değil, bugün hepimizin bayramı. Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünü çocuklara armağan etmesindeki mesaj; ‘geleceğinize sahip çıkın.’ Geleceğimiz çocuklarımız. Ulu Önderimizi de minnetle anıyorum. Hepimizin bayramı kutlu olsun” diye konuştu. 
TEMSİLİ PROTOKOL ÇOCUKLARIN BAYRAMINI KUTLADI
Kutlama etkinlikleri, çelenk sunma töreninin ardından, Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenen şenlik gösterileriyle devam etti. Kutlama etkinliklerine; Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Garnizon Komutan Vekili Muhabere Albay Osman Gedik, Denizli Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gösteriler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Mehter Takımı, gösterileriyle büyük alkış aldı.  23 Nisan kapsamında temsili Denizli Valisi 100. Yıl Mehmetçik ortaokulu öğrencisi Halil Gürsoy, Garnizon Komutanı Denizli Basma Sanayi Ortaokulu öğrencisi Umut Öztürk ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Saadet Erikoğlu İlkokulu öğrencisi Sude Naz Küçükkahveci katılımcıları selamlayarak, çocukların bayramını kutladı. 

“23 NİSAN 1920’DE ANKARA’YA GÜNEŞ BİR BAŞKA DOĞDU”
Günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “23 Nisan 1920’de Ankara’ya güneş bir başka doğmuş, bir başka ısıtmıştı. Işığını tarifsiz bir tutkuyla vatana gönül verenlerin gayretinden, azminden, kararlılığından, birlik ve beraberliğinden alan bu güneş aynı zamanda ülkemizin kışını baharına; baharını yaza döndürecek bir dirilişin müjdecisiydi. Tutkusu milleti şaha kaldırdı. Bu şahlanışın Adı birlik ve beraberlikti. Gazi Mustafa Kemal ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor. Başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLAR BAYRAMLARINI GÖNÜLLERİNCE KUTLADI
Müdür Oğuz’un konuşmasının ardından Denizli Basma Sanayi Ortaokulu öğrencisi Şeçkin Ziya Mutlu ‘Bayrak’ şiirini, Saadet Erikoğlu İlkokulu öğrencisi Ege Kağan Tiryakioğlu ‘Türk Çocuğu Diyor Ki’ şiirini okudu. Şenay Öztürk Anaokulu, Zübeyde Hanım Anaokulu ve Fahri Akçakoca Anaokulu öğrencileri dans gösterileriyle büyük beğeni topladı. Servergazi İmam Hatip Ortaokulu ve Deliktaş İlkokulu öğrencileri ise tekvando gösterileriyle dikkat çekti. Saadet Erikoğlu İlkokulu öğrencilerinin gösterilerinin ardından Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği İlkokulu öğrencilerinden oluşan koro katılımcılara müzik ziyafeti verdi ve gösterileriyle büyüledi. 

RESİM VE ŞİİR YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ 
Gösterilerin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ’23 Nisan Benim Bayramım’ konulu resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Şiir dalında birinci olan Sarayköy Atatürk Ortaokulu öğrencisi Hatice Önaydın ve resim dalında birinci olan Sarayköy Hacı Nadire Mersin Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Dilara Yalçın ödülünü Denizli Valisi Hasan Karahan ve temsili Vali Halil Gürsoy’dan aldı. Şiir dalında ikinci olan Bekilli 30 Ağustos Ortaokulu öğrencisi Sude Hurşit’e ve resim dalında ikinci olan Pamukkale Vakıfbank İlkokulu öğrencisi Özlem Orhan’a ödüllerini Garnizon Komutan Vekili Muhabere Albay Osman Gedik ve temsili Garnizon Komutanı Umut Öztürk takdim etti. Şiir dalında üçüncü olan Sarayköy Sığma Ortaokulu öğrencisi Dilek Gani ve resim dalında üçüncü olan Çivril Kameroğlu Kardeşler Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Hilal Erdem’e ödüllerini Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve temsili Başkan Sude Naz Küçükkahveci verdi. 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER