DENİZLİ'DE 60 İŞ ADAMI İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

DENİZLİ'DE 60 İŞ ADAMI İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile 60 iş adamı arasında 'Okul Sektör İşbirliği Protokolleri' Anemon Otel’de düzenlenen törenle imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile 60 iş adamı arasında 'Okul Sektör İşbirliği Protokolleri' imzalandı. Amenon Otel’de düzenlenen imza törenine; Vali Hasan Karahan, Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Dr. Recep Altın, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Esnaf Odaları Birliği Başkan Yardımcısı Cavit Beydemir, Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve hayırsever işadamları iş adamları katıldı. Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 2018 yılının mesleki eğitim yılı olacağını belirterek "Meslek Liseleri’nin istihdamı, atölyelerin güçlendirilmesi, iş birliği anlamında çalışmaları içeren bir protokol. Bu iş birliği artarak devam edecektir.  60 adet protokol ile okullarımızın neferi, hamisi gibi her gün gelin, her hafta gelin. En az bizim gibi okullarımızın atölyelerinde, iş birliği protokolleri yapalım, bu çocuklarımızın geleceğine ışık tutalım. İşte bu sebeple mesleki eğitim diyoruz. 2018 yılı mesleki eğitimin gelişim ve değişim yılı olarak ilan ediyoruz" dedi.

“BİRLİKTE ÇALIŞMA BOYUTUNDA HER TÜRLÜ ADIMLAR ATILDI”
Bu projenin Türkiye'ye örnek olmasını dileyen Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Dr. Recep Altın, “Birlikte çalışma boyutunda her türlü adımlar atıldı. Aslında burada en güzel örneklerinden birini görüyoruz. Birlikte okullarımıza sahip çıkma, okullarımızı birlikte paylaşma, öğrencilerimizi birlikte istihdam etme. Türkiye'de bu protokoller diğer illere de yayılır. Bizler de Bakanlık olarak mesleki eğitimi öncelikli hale getirmeye çalışıyoruz. Geleceğe yönelikte çalışmalarımız var. ‘Dört sıfır’ diye bir dalga geliyor, İnavasyon, internet ile ilgili neler yapacağımızı 2023'e yönelik çalışmalarımızı yakında paylaşacağız” diye konuştu. Törende bir anısını anlatan Denizli Valisi Hasan Karahan, “Emeğe saygı, alın terine saygı maalesef yok. Bu anlayışı değiştirmemiz lazım. Böyle bir anlayış ile hiç bir memleket kalkınamaz, büyüyemez gelişemez. 10 misli masraf ile yapılan bu yatırımı en iyi şekilde kullanmamız lazım. Fabrikalarınız sizin değil bizimse, bizim atölyeler bizim değil sizin” ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmaların ardından iş adamları ile protokoller imzalandı. 

MUHAMMET KARAÇAY- ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER