Denizli’de 700 aile doğalgazsız kaldı

Denizli’de tesisatında kaçak olduğu gerekçesi ile 700'e yakın dairenin doğal gazı kesildi. İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre; yemeklerini piknik tüpleri ile sokakta yaktıkları ateşte pişiren aileler, mağduriyetlerinin bir an önce ermesini istedi.

Merkezefendi İlçesi’ndeki 700'e yakın konutta, iddiaya göre doğal gaz tesisatını yapan yüklenici firmanın hatasından dolayı kaçak meydana geldi. İhlas Haber Ajansı’nda yer alan habere göre Tesisattan gaz sızıntısı olduğunu tespit eden doğal gaz dağıtım şirketi Enerya, gazı keserek kaçak giderilinceye kadar gaz verilemeyeceğini bildirdi. Yüklenici firma herhangi bir girişimde bulunmayınca binlerce kişi doğal gazsız kaldı. Doğal gazı olmayan 700’e yakın konutta yaşayan vatandaşlar, çareyi piknik tüplerinde ve sokakta yakılan ateşlerde buldu. Mağdur olan vatandaşlar banyo suyunu ise ısıtıcılarla sağlamaya çalışıyor. Mağduriyetlerinin çok büyük olduğunu dile getiren mahalle sakinleri sorunun bir anca önce çözülmesini istiyor.

“KÜÇÜK TÜPLE İŞİMİZİ GÖRÜYORUZ”

Mahalle sakinlerinden Hülya Çekiç, kendisi ile birlikte birçok kişinin mağdur olduğunu ifade etti. Doğal gazlarının olmadığını kaydeden Çekiç, “Millet kuru fasulyesini burada hazırlıyor. Bakın dumanı tütüyor üzerinde. Millet evinde banyo yapamıyor, yemek yiyemiyor” dedi. Mehmet Emin Yıkım ise “Şu anda doğal gaz olmadığı için kullanamıyoruz. Küçük tüple işimizi görüyoruz. Suyu da aynı şekilde çaydanlıkta ısıtıp öyle yapabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

“BİR AN ÖNCE ÇALIŞMALAR BAŞLASIN”

Yemek yapma ya da duş alma imkanlarının olmadığını kaydeden Muhammet Niyaz, şunları söyledi:

“Enerya’yı aradık. Sitenin büyük çoğunluğunda gaz akışı tamamen durdurulmuş. Kaçakların olduğu söylendi bize. Yönetim bize gerekli bilgileri verdi ama Pazartesi’den beri oldu henüz hiçbir çalışma falan yok. Soğuklar başladı. Biz duş alma imkanımızı ya da yemek yapma imkanlarımızdan tamamen mahrumuz. Birçok kişi burada sadece piknik tüpünden yemek yapabiliyoruz. O da tek çeşit yemek yapabiliyoruz. Bizim en büyük derdimiz; okula giden çocuklarımızın hijyenine ulaşamıyoruz. Isıtıcıda su kaynatarak çocuklarımızı duş aldırabiliyoruz. Bir an önce gazımızın açılmasını bekliyoruz.”

“BURADAKİ HERKES MAĞDUR”

Diğer mahalle sakinleri gibi doğal gaz olmamasından dert yakınan Müjgan Kaygılı, özellikle çocuklarını banyo yaptıramamaktan şikayet etti. Kaygılı, “Çocuklarımız var. Çocuklarımız okula gidiyor ama çocuklarımızı banyo yaptıramıyoruz. Yemek yapamıyoruz. Bu mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Ne zamana kadar olduğunu da bilmiyoruz. Bir çalışma da göremiyoruz. Buradaki herkes mağdur durumda ve kısa bir zaman sonra havalar da soğuyacak. Isınma da nasıl olacak bilmiyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2019, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER