Denizli’de ambulans sayısı 113 oldu

Hayırsever Hasan Hüseyin Gökçe kendi ve merhume eşi Lütfiye Gökçe adına bir adet tam donanımlı ambulans alarak İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağışladı. Son yapılan bağışla birlikte Denizli’de ambulans sayısı 113’e yükseldi.

Denizli’de ambulans sayısı 113 oldu

Denizlili hayırseverlerin sağlığa olan katkıları devam sürüyor. Avusturya’da uzun yıllar çalıştıktan sonra 2009 yılında emekli olan 83 yaşındaki Hasan Hüseyin Gökçe, eşiyle birlikte Denizli’ye kesin dönüş yaptı. Sevindik Mahallesi’ne yerleşen Gökçe, geçtiğimiz mart ayında eşi Lütfiye Gökçe’yi kaybetti. Gökçe, “Ben öldükten sonra bir ambulans alıp devlete bağışla” diye vasiyet eden eşinin son istediğini yerine getirmek amacıyla bir ambulans satın aldı ve İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere bağışladı. Ambulans teslim töreni öncesinde Gökçe, bağışladığı ambulansla birlikte merhume eşi Lütfiye Gökçe’nin Bozkurt İlçesi’nde bulunan Baklan Kuyucak Mahallesi’ndeki mezarına gitti. Vefat etmeden önce eşinin maddi imkânlarını hayır işlerinde kullanması yönünde vasiyet ettiğini belirten hayırsever Hasan Hüseyin Gökçe; “Eşimin vaziyeti üzerine ambulans alarak İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağışladım. Ambulansı teslim etmeden öncede eşimin mezarına gelerek duamızı ettik. Vesile olan herkesten Allah razı olsun. Eşimin vaziyetini yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyim. Allah kaza bela vermesin” dedi.

“ALLAH HAYRINI KABUL ETSİN"

Mezarlık ziyaretinin ardından Denizli Valiliği’nde ambulans devir teslim töreni düzenlendi. Törene; Denizli Valisi Ali Fuat Atik, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ve Hayırsever Hasan Hüseyin Gökçe katıldı. Vali Atik, hayırsever Gökçe’ye plaket vererek; “Denizlili vatandaşlarımız bağış konusunda üzerine düşen görevi yapıyor. Hasan Hüseyin amcamız da ambulans alarak İl Sağlık Müdürlüğümüz himayesinde kullanılmak üzere bağışladı. Allah hayrını kabul etsin” dedi. İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk de ambulans bağışında bulunan Gökçe’ye teşekkürlerini iletti.

AMBULANS SAYISI 113'E YÜKSELDİ

Tören sonunda Vali Atik, Müdür Öztürk ve Gökçe ile birlikte ambulansa binerek, ambulansın sirenlerini açtı ve ambulansı sağlık çalışanlarına teslim etti. Öte yandan son yapılan bağışla birlikte Denizli’de ambulans sayısı 113’e yükseldiği bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER