Denizli’de ara tatil dolu dolu geçti

Milli Eğitim Bakanlığı’nca bu yıl ilk defa uygulanan ve 18-22 Kasım tarihlerinde eğitime verilen ara tatilde Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hayata geçirilen Edebiyat Kampı ve Edebiyat Festivali, dolu dolu geçti.

Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl ilk defa ‘ara tatil uygulamasına geçti. Öğrenciler, 18-22 Kasım tarihlerinde eğitime verdi. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ilk defa hayata geçirilen Edebiyat Kampı ve Edebiyat Festivali, dolu dolu geçti. Merkezefendi İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi’nde gerçekleştirilen festivalde; 10 pilot okuldan seçilen toplam 105 öğrenci, hafta boyunca; planetaryum gezisi, Güzel Sanatlar Lisesi’nde şiir dinletisi, edebiyat söyleşileri, masal atölyeleri, oryantring etkinlikleri, edebi eserlerden sinemaya uyarlanmış film gösterimleri, kütüphane gezisi, kitap okuma etkinlikleri, tiyatro gösterileri ve halk oyunları toplulukları gösterisi etkinliklerine katıldı. Program sonunda festivale katılan öğrencilere, katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.

“TÜM ENERJİMİZ GELECEĞİMİZ”

Etkinliklerle ilgili değerlendirmede bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “18-22 Kasım tarihlerinde eğitime verilen arada tatilden ziyade öğrencilerimizin spor, sanat, doğa, kültür ve değerlerimizle buluşması için önemli olduğu bilincinden hareketle, daha önce duyurmuş olduğumuz faaliyet listesi doğrultusunda etkinlikler gerçekleştirildi. Bu kapsamda Edebiyat Kampları ve Edebiyat Festivali konulu etkinliğimiz İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi’nde gerçekleştirildi. Öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmek, aralarındaki etkileşim ve bilgi paylaşımını artırmak, kültürel/sanatsal ve beceri eğitimleri kazandırmak amacıyla ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde 105 öğrencimizle ilk defa gerçekleştirilmesine rağmen içeriğinin dolu dolu olduğu bir çalışmaya imza attık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Eğitimciler olarak tüm enerjimiz geleceğimiz olan çocuklarımıza veriyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER