DENİZLİ'DE ARTIK KİMSE ZEYBEKCİ'Yİ TARTIŞMASIN(!)

DENİZLİ'DE ARTIK KİMSE ZEYBEKCİ'Yİ TARTIŞMASIN(!)

AK Parti’de referandum sonrası beklenen kabine değişikliği sonunda gerçekleşti. Denizli Milletvekili ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci; Bakanlar Kurulu’ndaki yerini yine korudu. Ve böylece 5’inci kez aynı bakanlık koltuğuna, yani Ekonomi Bakanlığı koltuğuna oturan isim oldu. Hem de 4 kere gidip, 5 kere gelmeden (ve sadece 1 kere gidip 4 kere daha aynı koltukta kalarak)..  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yeni kabinede yeniden yer alması Denizli’de büyük bir sevinçle karşılandı. Son kabine değişikliği ile 5. Kez kabine görevine getirilen Bakan Zeybekci ayrıca Denizli’nin en uzun süreli bakanlık yapan ismi ünvanını da almış oldu. Böylece 4 yıldır bakanlık görevini yürüten Denizlili bir politikacı olarak önemli bir rekora da imza attı.

DENİZLİ AK PARTİ’DE “SİYASETİN

PATRONU” TARTIŞMASI SONA ERDİ
Kısacası Zeybekci, CHP’li Adnan Keskin’in 45 yıllık politik hayatında üstlendiği sayısız politik görevi Keskin’den daha genç bir yaşta egale etmiş de oldu. Bu saatten sonra bu kent, bu Denizli artık “Zeybekci’nin politik geleceğini” hiç tartışmamalı. Ve bu tartışmayı tamamen gündeminden çıkarmalı. Adnan Keskin Denizli’de ne kadar hakkı olan “politikanın patronu” ünvanını halen taşıyorsa, artık Nihat Zeybekci’ye de Denizli’de “politikanın patronu” ünvanı o kadar yakışıyor. Bundan böyle Nihat Zeybekci “Bakan olmuş ya da olmamış” ne önemi kaldı ki.. Artık Denizli AK Parti cephesinde siyasetin patronu da o, kaptanı da o.. Benim önerim; “Sakın bu saatten sonra kimse; ‘bakan ablalara’, ‘vekil abilere’ ve politikanın ‘kağıttan kaplan’ patronlarına bel bağlamasın..”

NEDİR BU PAÜ’DEKİ ARNAVUTLUK VE KOSOVA AŞKI?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; "Balkanlarda FETÖ'nün en fazla örgütlendiği yer Kosova" diye açıklamalar yapıyor, Pamukkale Üniversitesi ise Kosova’da faaliyet gösteren üniversiteleri heyetler halinde Denizli’ye kabul ediyor ve bu üniversitelerle ilişkileri geliştirmekten söz ediyor.. Kosova okulları ve üniversiteleri FETÖ örgütlenmesi açısından tam da Cumhurbaşkanı ve Türk Dışişleri Bakanlığı’nın yoğunlaştığı, takibe aldığı konular arasında yer alırken; Denizli PAÜ İletişim Ofisi’nden Temmuz ayı başında servis edilen “Kosova Üniversiteleri PAÜ’de” başlıklı haber herkesi yine şaşırttı..

KİLİT OKUL EPOKA..
Kosova’da faaliyet gösteren; 5 Üniversite’nin yetkililerinden oluşan heyet 4-5 Temmuz 2017 tarihlerinde Pamukkale Üniversitesi’ne ziyarette bulundu. PAÜ yetkilileri de Balkanlar’dan gelen misafirlerini en iyi şekilde ağırladı.
FETÖ davasından tutuklu bulunan PAÜ eski Rektör Yardımcısı Hasan Kaplan, EPOKA Üniversitesi Rektörü iken Arnavutluk’tan Denizli’ye transfer edilmişti. Rektör Yardımcısı Hasan Kaplan marifetiyle PAÜ’de yaygın bir FETÖ örgütlenmesi gerçekleştirildiği de en önemli iddialar arasında yer alıyor ve Denizli’deki FETÖ Üniversite Davası’nın ana omurgasını oluşturuyor. 

CUMHURBAŞKANI DA DİKKATLERİ ÇEKMİŞTİ
FETÖ’cülerin cirit attığı Kosova’nın Türk Adalet Partisi’nin (KTAP) Genel Başkanı ve ülkedeki tek Türk belediyesi Mamuşa’nın Belediye Başkanı Arif Bütüç de, “Buradaki güçlü FETÖ yapılanması sıfırlanmalı. Bu konuda mücadelemiz sonuna kadar devam edecek” diyordu.

İddiaya göre FETÖ'nün Bosna, Arnavutluk, Makedonya, Kosova ve Sırbistan'da 40’ın üzerinde okulu bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bundan bir süre önce, Kosova Cumhurbaşkanı Thaçi ile düzenlediği ortak basın toplantısında, "Balkanlarda FETO terör örgütünün en fazla örgütlendiği yer ne yazık ki Kosova. FETÖ sadece Türkiye için değil, faaliyet gösterdiği her ülke için tehdittir" derken, Denizli’den de; “Nedir bu PAÜ’deki Arnavutluk Ve Kosova aşkı?” sesleri yükselmeye başladı..

KOSOVA ÜNİVERSİTELERİ PAÜ’DE
PAÜ İletişim Ofisi’nden servislenen haber ise özetle şöyle;
Kosova’dan Priştine, Prizen, İpek Kamu-İpek Özel Üniversiteleri ve Ferizay Üniversitesi yetkililerinden oluşan heyet Pamukkale Üniversitesi’nin yaptığı akademik çalışmaları yerinde incelemek ve akademik anlamda karşılıklı işbirliğini arttırmak için ziyarette bulundu. Pamukkale Üniversitesi’ni ziyaret eden heyet, ilk olarak Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü Senato Salonu’nda düzenlenen tanışma toplantısı ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan ve Genel Sekreter Doç. Dr. Mehmet Ali Sarı tarafından konuk edildi. Pamukkale Üniversite’sinin yaptığı akademik çalışmalar ve teknik altyapı konusunda bilgi alan heyet, Kosova Üniversiteleri ve Pamukkale Üniversitesi arasında yapacakları akademik işbirliği konularını ele aldı.

Tanışma toplantısında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan yaptıkları ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirdi ve Pamukkale Üniversitesi olarak Kosova üniversitelerine her zaman desteğe hazır olduklarını bildirdi. Toplantıda duygularını dile getiren Kosova Üniversiteler Birliği Başkanı Prof. Dr. İsmet Salihu, dost ve kardeş ülke Türkiye ve Pamukkale Üniversitesi’nde olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti. Pamukkale Üniversitesi’nin kurulduğu günden bugüne hızla geliştiğini belirten Prof. Dr. Salihu, Türkiye ve Kosova arasında kültürel benzerlikler olduğu için üniversiteler arasındaki bu işbirliği ile bilimsel ve kültürel etkileşimin daha kolay sağlanacağını belirtti.

Türkiye’ye her ziyaretlerinde samimiyetle karşılandıklarını söyleyen Priştine Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Naser Sahiti, ülke olarak yaşadıkları zor günlerde Türkiye’nin her zaman destek verdiğini hatırlattı. Priştine Üniversitesi Genel Sekreteri Esat Kelmendi, kendilerini ağırladıkları için teşekkür ederken Pamukkale Üniversitesi ile uzun yıllardır bir ilişkileri olduğunu bundan sonra bu ilişkiyi daha da geliştirmek istediklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211