DENİZLİ'DE 'AVUKATLAR GÜNÜ' KUTLANDI

DENİZLİ'DE 'AVUKATLAR GÜNÜ' KUTLANDI

5 Nisan Avukatlar günü dolayısıyla Denizli Barosu tarafından Valilik önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Törende; Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan bir konuşma gerçekleştirerek; Avukatlar Günü’nün önemine dikkat çekti.

Denizli’deki 5 Nisan Avukatlar Günü kutlamaları, Valilik önünde gerçekleştirildi. Törene; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ali Değirmenci, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ve avukatlar katıldı. Tören; Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. Törende Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan günün anlam ve önemine binaen bir konuşma gerçekleştirdi.

“TÜM ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM”
“Ülkemiz ve insanımızın son dönemde içinde olduğu tablo hepimizi derinden etkilemektedir” diyen İlhan, “ Teröre kurban edilen canlarımız, terör belasını sonlandırmak için şehit düşen güvenlik görevlilerimiz içimizi acıtmaktadır. Terör saldırıları tüm dünya ile birlikte yurttaşımızı da büyük bir tedirginliğe itmekte yanı başımızda devam eden kanlı savaş hepimizi derinden etkilemektedir. Yurt içinde  şehit edilen Mehmetçiklerimiz de Afrin' de şehit edilen Mehmetçiklerimizde aynı hastalıklı  kafaların kurbanlarıdır. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, yakınlarına ve ulusumuza da sabırlar diliyoruz” dedi.

“EN KÖTÜ DEMOKRASİ DARBEDEN İYİDİR”
“Tarihi boyunca ulusumuz ihanetleri, emperyalist güç odaklarının saldırısını ve de kendi içinde terör ve darbeleri yaşamıştır” diyerek sözlerine devam eden İlhan, şunları aktardı: “Kurulduğu günden bugüne Denizli Barosu olarak kimden ve ne zaman gelirse gelsin her türlü tehdit ve saldırının karşısında dimdik durduk. Hukukun üstünlüğünü ve insan haklarını savunmak vazgeçilmez amacımız olmuştur.  Bu bilinçle Türkiye Barolar Birliği ve diğer barolarla birlikte 15 Temmuz akşamı hiç vakit kaybetmeden derhal kamuoyuna açıkça ilan ettik dedik ki bütün eksikliklerine rağmen her türlü demokrasi darbeden iyidir.”

 

 

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER