Denizli’de bahar havası yaşanıyor

Yurt genelinde soğuk havalarla birlikte kış mevsimi etkisini gösterirken, Denizli’de yağmurlu günlerin ardından 18 derecelere varan hava sıcaklıkları ile adeta kış ortasında bahardan kalma günler yaşanmaya başlandı.

Denizli’de bahar havası yaşanıyor

Denizli’de ilçelerde soğuk hava etkili olurken şehir merkezinde ise dereceler 18’leri gösterdi. Sıcaklıkla birlikte mesirelik alanlarda vatandaşlar yürüyüşe çıktı. Hava sıcaklıkları ile adeta kış ortasında bahardan kalma günler yaşanmaya başlanmasıyla sıcak havayı fırsat bilen Denizlililer, kendilerini park ve mesirelik alanlara attı. Kış ortasında bahar güneşini görünce önce şaşırdıklarını belirten Perihan Adatepe, soluğu yürüyüş için parkta aldıklarını ifade etti. Artık kış ve kar görmek istediklerini belirten Adatepe, “Üşümüyoruz hava çok güzel bugün. Memleketten kardeşim geldi. Onunla beraber ‘dolaşalım’ dedik. Onu gezdiriyoruz. Önceki yıllar çok soğuktu ama bu sene gerçekten iyi mi kötü mü bilmiyorum ama hava gerçekten çok güzel. Yani birazda kar yağsın soğuk da olsun. Kışın geldiğini hissedelim. Aydın Sökeli olduğumuz için karı pek görmüyoruz. Buraya geldiğimiz zaman kar görüyoruz. Biz buradayken yağsın” diye konuştu.

“BAHAR HAVASI OLMASI BİZİ SEVİNDİRİYOR”

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nden üniversite öğrenim için Denizli’ye gelen ve Pamukkale Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi öğrencisi olan Ahmet Sarı, “Denizli’de üniversite okuyorum şu anda son günlerde bir bahar havası hakim. Mutluyuz. Soğuk olmasını istemiyoruz. Zaten yaşadığım yer de sıcaktı. Bahar havası olması bizi sevindiriyor. Güzel bence, hayatın tadını çıkaralım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER