Denizli’de Barış Manço anıldı

Türkiye’de ve dünyada herkesin beğenisini kazanan ve 1 Şubat 1999’da hayata veda eden Devlet Sanatçısı Barış Manço, Üçler ve Osman Aydınlı İlkokullarında hazırlanan programlarla anıldı.

Denizli’de Barış Manço anıldı

Türkiye’de ve dünyada herkesin beğenisini kazanan Devlet Sanatçısı ve Kültür Elçisi Barış Manço, 1 Şubat 1999’da hayata veda etti.

Manço’nun vefatının 20’inci yılı dolayısıyla Üçler ve Osman Aydınlı İlkokulları’nda programlar düzenlendi.

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Mustafa Vural, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “ülkemizde ve dünyada yediden yetmişe herkesin beğenisini kazanan Barış Manço’yu yeni kuşaklarla tanıştırmak ve eserlerini gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla Üçler İlkokulu ve Osman Aydınlı İlkokulu'nda Müzik Öğretmeni Emine Çivi yönetimindeki, Oktay Semih Moran-Bateri, İbrahim Bölükbaşıoğlu-Bağlama-Yan Flüt, Ozan Babacan-Klarnet, Uğur Erçelik-Gitar-Elektro Gitar, Furkan Oytun-Solist, Çağatay Çelikel-Basgitar-Bateri-Elektronik Bateri’den oluşan müzik grubunun katılımı ile konser düzenliyoruz. Sadece ülkemizin değil dünyanın tanıdığı bir sanatçımız olan merhum Barış Manço’nun şarkılarını öğrencilerimiz de öğrenmiş olacak. Başta öğretmenimiz Emine Hanıma ve grubuna böylesine anlamlı bir organizasyonda yer aldıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Barış Manço’nun unutulmaz şarkılarıyla öğrenciler eğlenceli dakikalar geçirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221