Denizli'de belediye başkanı isyan etti!

Çal İlçesi’nde 50 ile 100 metrelik mesafelerde çöp konteynerlerinin olmasına rağmen mesirelik alana evsel atığın atılması tepkilere neden oldu. Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Bunu yapan ya da yapanlarda vicdan olamaz” dedi.

Denizli'de belediye başkanı isyan etti!

Çal’ın İsmailler Mahallesi’nin Eyrekler Mevkisi’nde mesirelik alana evsel atık olduğu ihbarını alan Çal Belediyesi, alana ekiplerini yönlendirdi. Onlarca metre uzaklıkta çöp konteynerlerinin olduğu ve konutlara da 100 metre mesafedeki alanın çöple doldurulduğunu gören belediye ekipleri, durumu Belediye Başkanı Fethi Akcan’a iletti. Başkan Akcan, talimat vererek mesirelik alanın ivedilikle temizlenmesini istedi. Alan, temizlik ekipleri tarafından temizlendi.

“BU AYIBI YAPANLARI KINIYORUM"

Mesirelik alana çöp atılmasına isyan eden Başkan Akcan, “Yemyeşil ormanın içine evsel atıkları atan kişi ya da kişilerde vicdan olamaz. Ayıptır, günahtır. Mesirelik alanında çöp dağı yaratmışlar. Yakın mesafelerde konteynerlerimiz var. Ayrıca, çöpü atanlar belediyeyi arasa ekiplerimiz gider alırdı. Bu ayıbı yapanları şiddetle kınıyorum” dedi.

“ALKOL ALANLAR ÇEVRESİNİ KİRLETMESİN"

Alkol tüketen bazı vatandaşlarında alkol şişelerini sağa sola rast gele attıklarını belirten Başkan Akcan, mesirelik alanlarda çok sayıda alkol şişesi olduğunu sözlerine ekleyerek; “İçki içenler lütfen adam gibi içsinler. Çevreyi kirletmesinler. Tertemiz, yemyeşil alanlarda oturmak varken neden kirletiliyor? Bir daha aynı yere gittiğinizde temiz yerde oturursunuz. Alkol alanlar çevresini kirletmesin” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2021, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER