Denizli'de belediye başkanından uyarı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mart ayında başlayacak il bazında kademeli normalleşme sürecine geçişte belirlenen kriterlere göre yasak ve kısıtlamaların kaldırılacağı yönündeki kararın ardından Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, yayımladığı mesajda ilçe halkına uyarıda bulundu.

Denizli'de belediye başkanından uyarı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından Mart ayında başlayacak il bazında kademeli normalleşme sürecine geçişte belirlenen kriterlere göre yasak ve kısıtlamaların kaldırılacağı yönündeki açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardında Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, mesaj yayımladı. İlçe halkına uyarıda bulunan Başkan Arslan; “Değerli hemşerilerim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu ve Mart ayında başlayacak olan yerinde karar alınarak kademeli normalleşme sürecine giriyoruz. Bunun anlamı şudur; vaka sayıları, aşılama oranları, hasta yatak sayısı ve vaka görülme oranları kriterleri değerlendirilerek illerde Valilerin başkanlığında kurulan İl İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nca il ve ilçe bazında değerlendirmeler yapılacaktır. Denizli’mizde 7 ilçede vaka sayısı HES uygulamasına göre sıfırlanmıştır. Çameli İlçemizde ise vaka sayıları sıfırlanmasa da çok şükür yüksek riskli bölge olarak görülmemektedir. Ancak uygulama haritasında vakanın az da olsa görülmektedir. Normalleşme sürecine bizimde ilçe olarak geçebilmemiz için daha hassas ve dikkatli olmamız gerekmektedir” dedi.

“BİRAZ DAHA SABREDELİM"

Başkan Arslan, şunları söyledi: “Müstakil ev yaşantısının yoğunlukta olduğu ilçemizde komşuluk ve birlik ve beraberlik ilişkisi var. Aile içi ve grup toplanmalarına, hasta ziyaretlerimizi ve pandemi nedeniyle özlediğimiz toplu etkinliklerden, misafirliklerden uzak durmalı, hareketliliği azaltmalı, hane halkı dışında kimseyle temas etmemeliyiz. Lütfen biraz daha sabır edelim. Biliyorum bir birimizi çok özledik ama komşu ve misafir ziyaretlerini biraz daha erteleyelim. Çocuklarımız sınıflarında sıralarına oturmayı, zil sesi ile teneffüse koşup okulun bahçesinde oynamayı özledi. Çocuklarımız, öğretmenlerini çok özledi. Esnafımız çok zor bir süreçten geçiyor. Onlar da müşterileri özledi. Herkes Eski Çameli’yi özledi. Normalleşme sürecinde rehavete kapılmamamız gerekiyor. Üç kurala uyalım. Hijyen, maske ve sosyal mesafe.”

“AŞI OLMAYA ÖZEN GÖSTERELİM”

Aşı sırası gelen vatandaşların zamanında aşı yaptırmaya özen göstermesini isteyen Başkan Arslan; “Bireyler olarak hepimiz bu sürece katkı yapmış olalım. Daha sağlıklı yarınlarımız için aşımızı olmaya hep beraber özen gösterelim. Biz de sıramız gelince aşımızı yaptırdık. Toplumun risk altında olan bütün kesimleri de umarım kısa süre içerisinde aşılanmış olur. Aşı koruyucu olma özelliği ile korona virüs tedavisinde çok önemli. Sırası gelen tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. Pandemi döneminde özveriyle emek harcayan tüm sağlık çalışanlarımıza ve yetkililerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Kurallara uyduğumuz takdirde pandemisiz güzel günleri yeniden hep birlikte yaşayacağız Şimdiye kadar devletimizin talimatlarını uygulamalarına harfiyen uyan tüm Çamelili hemşerilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Bizim silahımız birliğimiz, hep birlikte bu süreci layıkıyla atlatacağımıza inancım tamdır” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER