DENİZLİ'DE BİR HAFTADA 17 BİN 152 ARAÇ KONTROL EDİLDİ

DENİZLİ'DE BİR HAFTADA 17 BİN 152 ARAÇ KONTROL EDİLDİ

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimleri’nce 27 Kasım-3Aarlık tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, 17 bin 152 aracın kontrol edildiği açıklandı. Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimleri’nce 27 Kasım-3Aarlık tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, 17 bin 152 aracın kontrol edildiği açıklandı. Denizli’de gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 27 Kasım-3Aarlık tarihleri arasında toplam 28 suç tespit tutanağı tanzim edilmiş olup, trafik idari para cezası karar tutanağına çevrildiği açıklandı.

MERKEZ POLİS SORUMLULUK SAHASINDA 89 KAZA YAŞANDI
Denizli Merkez Polis Sorumluluk bölgesinde meydana gelen trafik kazaları; 27 Kasım-3Aarlık tarihleri arasında sorumluluk bölgesinde 40 yaralamalı kaza ve 49 maddi hasarlı kaza olmak üzere toplam 89 kazanın meydana geldiği açıklandı. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlar ile sürücüler tarafından kırmızı ışık ihlalinin yapıldığı kavşaklarda, seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, sivil ihbarlı denetim, emniyet kemeri, cep telefonu ve yaya denetimlerine ağırlık verileceği belirtildi. İlimizde meydana gelen kazalar genellikle, Acıpayam Yolu, 29 Ekim Bulvarı, Şehit Albay Karaoğlanoğlu Caddesi ve Saraylar Mahallesi 420 Sokak üzerinde meydana gelmiş olup, kazalar daha çok, doğrultu değiştirme kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan dolayı meydana geldiği tespit edildiği bildirildi.

BÖLGE TRAFİK SORUMLULUK BÖLGESİNDE 20 KAZA OLDU
Denizli Bölge Trafik Polis Sorumluluk Bölgesi’nde; 27 Kasım-3Aarlık tarihleri arasında sorumluluk bölgesinde, 1 ölümlü 16 yaralamalı kaza ve 3 maddi hasarlı kaza olmak üzere toplam 20 kaza meydana geldi. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri ve cep telefonu denetimlerine ağırlık verileceği açıklandı.

115 OKUL SERVİSİ DENETLENDİ
27 Kasım-3Aarlık tarihleri arasındaki okul servis araçları üzerinde yapılan denetimler konusunda da bilgiler aktarıldı. 130 okul servis aracı, yönetmelik hükümleri çerçevesinde denetlendi. Yönetmelik hükümlerine göre, eksikliği tespit edilen araç ve sürücülere cezai işlem uygulandı.

 

HATİCE DEMİR

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211