Denizli'de bir proje daha hayata geçirildi

Merkezefendi Belediyesi, cennet gibi bir doğaya sahip olan ve kullanılmayan Şemikler Vadisi’ni, doğal yaşam parkına dönüştürdü.

Denizli'de bir proje daha hayata geçirildi

Canlıların doğal yaşam alanları korunarak inşa edilen Şemikler Doğal Yaşam Parkı, Merkezefendililerin hizmetine sunuldu.

40 dekarlık alandan oluşan parkın içerisinde satış üniteleri, büfe, restoran, ateşli ve ateşsiz piknik alanları, ağaç evler, gemi temalı ahşap oyun alanı, spor aletlerinin bulunduğu üç adet doğayla uyumlu ahşap oyun alanı, macera parkuru, üç adet orman evi, su değirmeni, dere üstünde beş adet köprü, şelale ve EPDM zeminli yürüyüş yolu bulunuyor.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da Şemikler Doğal Yaşam Parkı’nda incelemelerde bulundu. Merkezefendi’yi daha yaşanabilir bir hala getirmek için çalıştıklarını belirten Başkan Doğan, “Şemikler Mahallemizde yaşayan hemşehrilerimizin en öncelikli talebi olan bu projeyi tamamlamanın ve bir sözümüzü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yıllarca adeta görmezden gelinen, bakımsız, toplum güvenliği için büyük bir sorun olan Şemikler Vadisi'ni yepyeni, temiz, ailenizle birlikte keyifli ve huzurlu vakit geçirebileceğiniz bir doğal yaşam parkına dönüştürdük. Yediden yetmişe herkesin ilgisini çekecek farklı aktiviteleriyle ve muhteşem güzellikte doğasıyla Şemikler Doğal Yaşam Parkımız sizleri bekliyor. Merkezefendi, her şeyin en güzelini hak ediyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2021, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER