DENİZLİ'DE ÇED UYGULAMALARI KONUŞULDU

DENİZLİ'DE ÇED UYGULAMALARI KONUŞULDU

Denizli Barosu, Doğa ve Çevre Vakfı (DOÇEV) ve Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin (DGC) İşbirliği ile düzenlenen ‘Çevresel Etki Değerlendirmesi  (ÇED) Uygulamaları’ konulu konferansta; ÇED uygulamalarında karşılaşılan sorunlar ele alındı.
Denizli Barosu, Doğa ve Çevre Vakfı (DOÇEV) ve Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin (DGC) işbirliğinde ‘Çevresel Etki Değerlendirmesi  (ÇED) Uygulamaları’ konulu konferans düzenlendi. Denizli Baro’su toplantı salonunda gerçekleştirilen konferansa; avukatlar ve DGC Üyeleri katıldı. ÇED uygulamalarında karşılaşılan sorunların ele alındığı konferansta; WWF Türkiye Doğal Hayatı Koruma Koordinatörü Aslı Gemci, Türkiye Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Yüksek Mühendis Tuğba Uçankuş ve DOÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Bahtiyar Aksoy konuşmacı olarak katıldı. 
Yönetim Kurulu Üyesi Bahtiyar Aksoy, ÇED sürecinde Vakfın yaptığı çalışmaları anlattı. Türkiye Doğal Hayatı Koruma Koordinatörü Aslı Gemci ve Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Yüksek Mühendis Tuğba Uçankuş ise ilki 1993 yılında yayımlanan ve bugüne kadar 17 defa değiştirilen Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’ndeki değişiklikler ile ÇED Uygulamalarında karşılaşılan zorluklar konusunda katılımcılara bilgi verdiler. Konferans soru cevap bölümünün ardından sona erdi. 

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER