DENİZLİ'DE DİJİTAL REKLAMCILIĞIN GELİŞTİRİLMESİ EĞİTİMİ BAŞLADI

DENİZLİ'DE DİJİTAL REKLAMCILIĞIN GELİŞTİRİLMESİ EĞİTİMİ BAŞLADI

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından hazırlanan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) desteğiyle gerçekleştirilen “Yerel Gazetelerde Dijital Reklamcılığın Geliştirilmesi Eğitimi” Denizli’de başladı.

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından hazırlanan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) desteğiyle gerçekleştirilen “Yerel Gazetelerde Dijital Reklamcılığın Geliştirilmesi Eğitimi” Denizli’de başladı. Yerel Gazetelerde Dijital Reklamcılığın Geliştirilmesi eğitim programı, BİK Proje Koordinatörü Cenk Koray ve BİK Denizli Şube Müdürü Mesut Kezer’in açılış konuşması ile Denizli Gazeteciler Cemiyeti Konferans Salonu’nda başladı. İki gün sürecek olan programın ilk gün eğitimi Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim görevlisi Ali Mutlu tarafından verildi. ‘Dijitalleşmenin Dünü, Bugünü ve Geleceği’ konusuyla başlayan eğitim, ‘Türkiye’de ve Dünyada Reklamcılık Olgusu, Dijital Reklam ve Reklamcılık’, ‘Reklamcılıkta Araştırma Tasarımı ve Etki Ölçümü’ başlıklarıyla devam etti.

Yerel gazetelerin desteklenmesi, gazetelerin varlıklarını devam ettirebilmesi, yerel ekonominin gelişebilmesi, istihdamın artırılması için hazırlanan eğitim programına, Denizli ilindeki gazetelerin reklam bölümlerinde çalışanlar katıldı. Eğitim sonunda Denizli’de resmi ilan yayınlama hakkını haiz 11 yerel gazetenin 22 katılımcısına BİK ve GEKA tarafından “Yerel Gazetelerde Dijital Reklamcılığın Geliştirilmesi Projesi” konulu sertifika verilecek.

ALPER PARLAK-HİLMİ AYKUT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER