Denizli’de dondurma çalan gençler özür diledi, parasını ödedi

Denizli’de sabah saatlerinde girdikleri marketten 20 TL’lik bir kutu dondurma çalan iki genç, olaydan iki gün sonra market sahibinden özür dileyerek, dondurmanın parasını iade etti. Market sahibi ise gençleri affederek şikayetçi olmadı.

Denizli’de dondurma çalan gençler özür diledi, parasını ödedi

Olay, geçtiğimiz 1 Eylül’de Pamukkale İlçesi Aktepe Mahallesi’nde meydana geldi. Sabah 05.30’da isimleri henüz belirlenemeyen 2 genç, markete geldi. Kapalı olan markette, gözlerine dondurma dolabını kestiren gençler, ardından harekete geçti. Gençlerden biri kilitli olan dondurma dolabının kapağını zorlamaya başladı. Bu sırada diğer genç ise gözcülük yaptı. Kilidi kırmayı başaran genç, dolaptan 20 TL’lik bir kutu dondurma çaldı. Şahıslar sonrasında ise çaldıkları dondurma ile birlikte bölgeden uzaklaştı. Şahısların hırsızlık anı ise anbean güvenlik kameralarına yansıdı.

“ÜZERİME DÜŞEN AĞABEYLİK YAPMAKTI”

Yaşanan olayı İhlas Haber Ajansı (İHA) gündeme getirerek olayı haberleştirince, dondurma çalan gençler, yaptıkları davranıştan dolayı utanıp, markete gelerek; iş yeri sahibi Hamza Ağdaş’dan özür diledi ve dondurmanın parasını verdi. Ağdaş ise gençleri affedip şikayetçi olmaktan vazgeçti. Olay sonrası açıklamalarda bulunan Ağdaş, şunları söyledi: “İki delikanlı, ‘çocuk’ da diyebiliriz. 15-16 yaşlarında. Ufak çaplı bir hırsızlık yapıldı. Biz bunun önüne geçmek için bazı hamlelerde bulunduk. Bunlar da sonucuna ulaştı ve sevindirici olay; çocukların gelip özür dilemesi, erdemlik yapması. Benim de üzerime düşen ağabeylik yapmaktı, affetmekti. Bunu sonuca bağladığım için çok mutluyum. Amacım çocukları topluma kazandırmaktı ve ben bu durumda başarılı olduğuma inanıyorum. Hem daha kötü sonuçlar doğmaması için elimden geleni yaptım. Eğer bu konuda birazcık katkım olduysa ne mutlu bana. ‘Ağabey iyi durumda değildik, hata yaptık, ne söylerseniz haklısınız, siz büyüklük yapın.’ Şikayetim vardı zaten. Polise karakola verecektim. Şimdi öyle söyledikleri için ben de iyi niyet göstergesi olarak ‘tamam’ dedim. Şu an şikayetçi değilim çocuklardan. Çünkü, hatalarını bilmesi benim için zaten yeterli yani. Amacım buydu. Ben amacıma ulaştım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER