DENİZLİ'DE DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR İTFAİYECİ VE ZABITA OLDULAR

DENİZLİ'DE DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR İTFAİYECİ VE ZABITA OLDULAR

Denizli’de down sendromlu çocukları ağırlayan Büyükşehir Belediyesi, onlara itfaiye ve zabıtayı tanıtarak, eğlenceli bir gün geçirmelerini sağladı. 

Engelli vatandaşların topluma kazandırılması için çalışmalarına devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, özel çocukların keyifli bir gün geçirmesi için özel etkinlik düzenledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Zabıta Dairesi Başkanlığının gerçekleştirdiği çalışma ile down sendromlu çocuklara itfaiyecilik ve zabıtalık meslekleri tanıtıldı. İlk etkinlik down sendromlu çocukların Gülbahar Sarmacı ve Sina Erim eşliğinde İtfaiye Dairesi Başkanlığının Bahçelievler Mahallesi’ndeki eğitim merkezine gelmesiyle başladı. Aralarında Büyükşehir Belediyesi Down Kafe’de çalışanların da bulunduğu gruba öncelikle itfaiye ile ilgili bilgiler verildi. İtfaiyeci üniforması giydirilen grup, itfaiye araçlarıyla gezdirildikten sonra kendileri için düzenlenen yangın söndürme eğitimine katıldı.

YANGIN SÖNDÜRDÜLER, ESNAF DENETLEDİLER

Eğlenceli ve renkli görüntülere sahne olan ilk programın ardından özel çocuklar daha sonra Zabıta Dairesi Başkanlığının Kayalık Caddesi’ndeki merkezini ziyaret etti. Burada da zabıta üniforması giydirilerek, zabıtalık mesleği anlatılan çocuklar bilgilendirmenin sonunda grup zabıtalarla birlikte şehir turu atarak minibüs hatlarını ve esnafı denetledi. Gün boyunca itfaiye ve zabıtalık mesleği hakkında bilgi edinen çocuklar unutulmaz bir zaman geçirdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER