Denizli’de ‘Dünya Gıda Günü’ kutlandı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘16 Ekim Dünya Gıda Günü’ etkinliği’ Denizli Valiliği Konferans Salonu’nda yapıldı.

Denizli’de ‘Dünya Gıda Günü’ kutlandı

Denizli’de ‘16 Ekim Dünya Gıda Günü’ dolayısıyla Valilik Konferans Salonu’nda etkinlik yapıldı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinliğe; Vali Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci, İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya, kurum amirleri, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Her yıl farklı temalarla kutlanan Dünya Gıda Günü’nün bu yılki teması; ‘Eylemlerimiz geleceğimizdir. Sağlıklı beslenme ile açlığa son verilmiş bir Dünya’ olarak belirlendi. il Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çocuklara açlığı, dengesiz beslenmeyi, israfı anlatabilmek ve farkındalık oluşturmak için Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaokul 7’nci sınıflar arası resim ve şiir yarışmaları düzenlendi. 16 Ekim Dünya Gıda Günü konulu resim yarışmasının 1’incisi Selin Nur Esen, 2’ncisi Şaban Taylan, 3’üncüsü Bengisu Gökçe oldu. Şiir yarışmasında ise birinci Zeren Alp, 2’nci Ayça Sözen, 3’üncü Ezgi Aybike Kömür’e oldu. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER