DENİZLİ'DE FETÖ AVUKAT YAPILANMASI DAVASI

DENİZLİ'DE FETÖ AVUKAT YAPILANMASI DAVASI

Denizli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) avukat yapılanmasına yönelik, 8'i tutuklu 10 sanığın yargılandığı dava Mayıs ayına ertelendi.
Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Denizli Kongre ve Kültür Merkezi'nde görülen davanın 12. duruşmasında tutuklu sanıklar Y.Y, Ö.A, E.K, M.M, M.Ç, M.K, H.K, M.G, tutuksuz sanıklar E.T ve K.K  ile avukatları hazır bulundu.
Duruşmada, tutuklu sanık Y.Y da bugüne kadar devlete karşı hiç bir suç işlemediğini ileri sürdü ve suçlamaları kabul etmedi. Tutuklu sanık M.M da telefon hattında tespit edilen 'ByLock'un telefon şirketindeki bir karışıklıktan dolayı olabileceğini ileri sürdü. Duruşmada diğer sanıkların üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek tahliyelerini istedi. Mahkeme başkanı tutuklu sanık Müdai Kaplan için tekrar ByLock incelemesi için emniyete yazı yazılmasını ve dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 8 Mayıs'a 2018 tarihine erteledi. 
Denizli'de, FETÖ'ye üye oldukları iddiası ile 8'i tutuklu 10 sanık, "Silahlı terör örgütüne üye olmak", "Türkiye Cumhuriyeti'ni ve anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" suçlarından yargılanıyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER