'DENİZLİ'DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK DEĞİŞİMLERİN 15 TEMMUZ VE FETÖ İLE İLGİLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM'

'DENİZLİ'DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK DEĞİŞİMLERİN 15 TEMMUZ VE FETÖ İLE İLGİLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM'

'DENİZLİ'DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK DEĞİŞİMLERİN 15 TEMMUZ VE FETÖ İLE İLGİLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM'
banner22

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programına konuk olan ve programda, AK Parti delege seçimleri, kongre süreçleri ve son dönemde gündemde olan istifalarla ilgili konuşan AK Parti İl Eski Başkanı Avni Örki; “Denizli’de gerçekleştirilecek değişimlerin 15 Temmuz ve FETÖ ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Öyle bir durum olmuş olsaydı kulağımıza gelirdi. Bunlar yerelin ihtiyaçlarına binaen yapılan değişikliklerdir” dedi. 

AK Parti İl Eski Başkanı Avni Örki,  DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Ümit Yakuphan tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programına konuk oldu.  Örki programda, AK Parti delege seçimleri, kongre süreçleri ve son dönemde gündemde olan istifalarla ilgili konuştu. Örki; “Partimizde istifa meseleleri biraz daha farklı yaklaşımla daha çabuk kabullenilebilen bir durum. Kimi vardır; yıllardır o işi yapmaktan yorulmuş, bıkmıştır. Değişimi bundan ötürü olabilir. Ama özellikle şu son dönemde yaşanan istifaları bununla ilişkilendirme basiretsizliğine düşmek istemiyorum” dedi.

“FARKLI BAKIŞ AÇILARININ PARTİYE DAHİL EDİLMESİ ÖNEMLİDİR”
“AK Parti’de güzel bir kültür oluşmuş ve bu oturmuş. Özellikle kongre sürecinde bunu gözlemleyebiliyoruz” diyen Örki sözlerine şöyle devam etti: “Görevini bırakan ilçe başkanlarımızın edebiyle, adabıyla bayrağı devrettiklerini gözlemliyoruz. Hafif gönül kırıklıkları olabilir ama küskünlüklerin yaşanmadığını görüyoruz. Önemli olan bu kırgınlıkların davamıza yansıtılmaması, birlik ve beraberlik içerisinde bu sürecin yürütülmesidir. Değişim beklenen bir hadisedir. Bir kişi kendini çok başarılı görüyor dahi olsa, farklı bakış açılarının partiye dahil edilmesi adına değişimlerin yapılması hakikaten önemlidir. Kalan kongre süreçlerinin de başarıyla tamamlanabileceğini düşünüyorum.”

 

“PARTİ İÇERİSİNDE MUHAKKAK BRÜTÜS’LER VARDIR”
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘İstifa edenlerin yakasında iki rozet vardır;  biri yolsuzluk bir bylock’ söylemini değerlendiren Örki; “Kendi iddiasıdır. Ben ona ek olarak farklı sebepler de söyleyebiliyorum. Biz milletimize hizmet etmek amacıyla insanların huzuruna çıkarız. Bu geçen süre içerisinde arzu ettiğimiz hedeflere ulaşamıyorsak, insanımızı mutlu edemiyorsak istifa etme erdemini gösterecek bir kadroyuz. Durumu bu şekilde değerlendirmek lazım. Sayın Kılıçdaroğlu’nun söylemini değerlendirecek olursak; parti içerisinde Brütüs’ler yok mudur? Muhakkak vardır. Eline bir bıçak alıp da, Cumhurbaşkanımıza ihanet etmek gibi bir yolu tercih edecek tipler de vardır. Bunların ayıklanması da muhakkak söz konusu olacaktır. Parti iç mekanizmalarımız gereği istifa eden kişinin gerekçesi açıkça beyan edilmez. İstifa tek taraflı bir irade beyanıdır. Kişinin kendi beyanına bakmak, ne demiş, hangi sebepleri göstermiş bunları göz önünde bulundurmak gerekir. Sebebini söylemesi için kimsenin alnına silah dayamayız” diye konuştu.

 

“YERELİN İHTİYAÇLARINA BİNAEN YAPILAN DEĞİŞİKLİKLERDİR”
Denizli’de uzun süredir görevde olan ilçe başkanları olduğunu hatırlatan Örki şunları aktardı: “Bu isimlerde gerçekleştirilecek değişimler bizim eğer at gözlüğü varsa, istemeden o at gözlüğü takılmışsa onu atmamızı ve etrafımızı daha geniş bir perspektifle değerlendirebilmemizi sağlar. Denizli’de gerçekleştirilecek değişimlerin 15 Temmuz ve FETÖ ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Öyle bir durum olmuş olsaydı kulağımıza gelirdi. Bunlar yerelin ihtiyaçlarına binaen yapılan değişikliklerdir. Benim kanaatim bu yöndedir. 2,5 senedir partinin iç işleyişi noktasında bilgi sahibi değilim. Bunu en iyi değerlendirecek olan mevcut teşkilat başkanlarıdır. Hadsizlik yaparak birtakım sebepleri konuşmak doğru değildir.”

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER