Denizli’de gıda denetimi

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli öncülüğünde 81 ilde yapılacak olan ‘Gıda Denetim Seferberliği’, Denizli’de de başladı.

Denizli’de gıda denetimi

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, öncülüğünde 25-28 Ekim tarihleri arasında ve 81 ilde ‘Gıda Denetim Seferberliği’ni başlattı.

Ülke genelinde 7 bin 300 gıda denetçisinin yer alacağı denetimin açılış konuşmasını yapan Bakan Pakdemirli; “Bakanlık olarak 365 gün denetimlerimiz kararlılıkla devam etmektedir. Bugün başlattığımız denetim seferliği ile kamuoyunda farkındalık oluşturma, işletmelerimiz için bilgilendirme ve rehberlik etmeyi hedefliyoruz. Her zaman olduğu gibi vatandaşımızın sağlığı ile oynayanlara göz açtırmamaya kararlılıkla devam edeceğiz. En iyi denetçi tüketicilerimizin kendisidir. Tüketicilerimizin bize ulaşabileceği iki tane ana hattımız var. Bir tanesi ‘Alo 174’ gıda hattımız. Diğeri ise WhatsApp hattımız; 0501 174 0 174. Bu hatlardan tüketicilerimiz bize ulaşıp ihbarlarını iletebilirler” İfadelerini kullandı. Vatandaşların güvenilir gıda tüketebilmesi amacıyla gıda kontrol görevlilerince Denizli’de bulunan 12 bulunan 981 gıda işletmesinde denetimler yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER