DENİZLİ’DE GÖREV YAPAN 3 KAYMAKAMIN YERLERİ DEĞİŞTİ

İçişleri Bakanlığı’ndan, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi’yle 471 mülki idare amirinin yeri değiştirilirken söz konusu kararnameyle; Denizli’de görev yapan 3 kaymakamın görev yeri değişti. Denizli Valiliği Hukuk Müşavirliği'ne Kayseri Valiliği Hukuk Müşaviri Vefa Kan atandı. Samsun’un İlkadım Kaymakamı Hayrettin Çiftçi Denizli Vali Yardımcılığı’na getirildi.

İçişleri Bakanlığı’ndan, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi’yle 471 mülki idare amirinin yerleri liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan yeni mülki idare görev yeri değişikliği kararnamesi, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre; Denizli’de uzun süredir görev yapan Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü Bursa’nın İnegöl Kaymakamlığı’na atandı. Beyağaç Kaymakamı Necdet Özdemir Gölköy Kaymakamlığı’na, Çardak Kaymakamı Murat Karaloğlu ise Akçakent Kaymakamlığı’na tayin edildi.

Kayseri Valiliği Hukuk Müşaviri Vefa Kan Denizli Valiliği Hukuk Müşavirliği’ne, Samsun’un İlkadım Kaymakamı Hayrettin Çiftçi Denizli Vali Yardımcılığı’na Rize’nin Çayeli Kaymakamı Oğuz Şenlik Serinhisar Kaymakamlığı’na, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Adem Uslu, Merkezefendi Kaymakamlığı’na Tomarza Kaymakamı Burak Dertlioğlu ise Baklan Kaymakamlığı’na getirildi.
 

USLU İKİNCİ KEZ DENİZLİ’DE
Merkezefendi İlçesi’nin yeni Kaymakamı Adem Uslu, 1997 yılı Haziran Ayı’nda Beyağaç Kaymakamı olarak atanmıştı. Antalya’nın Manavgat ilçesinde doğan Uslu, ilk ve orta öğrenimini Manavgat’ta tamamladı. 1987 yılında Manavgat Lisesi’nden mezun olduktan sonra, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek öğrenimine başladı ve 1992 yılında iyi derece ile mezun oldu. Kayseri İncesu ve Konya Hüyük ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görevlerde bulunduktan sonra 1997 Haziranında Denizli Beyağaç ilçesi Kaymakamı olarak atandı. Bu görevde iken askerlik hizmetini 259. Kısa Dönem olarak tamamladı. 2000 yılında Artvin Murgul, 2002 yılında Elazığ Keban, 2005 yılında Adana Pozantı, 2007 yılında Manisa Sarıgöl Kaymakamlığına atandı. 29 Ağustos 2012 tarihinden bu yana Afyonkarahisar Vali Yardımcısı olarak görev yapmaktayken Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü’nün Bursa’nın İnegöl Kaymakamlığı’na atanmasıyla boşalan makama getirildi. İyi derecede İngilizce bilen Uslu, öğretmen Betül hanım ile evli olup Alpaslan ve Elif Bilge adında 2 çocuk sahibidir.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205