Denizli’de hava nasıl olacak? Hava durumu bugün nasıl? İşte Denizli'nin hava durumu...

Hafta sonunun gelmesiyle birlikte planlar da yapılmaya başlandı. Peki hafta sonu Denizli'de hava nasıl olacak? İşte Denizli'nin 5 günlük hava durumu...

Denizli’de hava nasıl olacak? Hava durumu bugün nasıl? İşte Denizli'nin hava durumu...

Yağışların bu akşam saatlerinden itibaren Kıyı Ege, Antalya, Denizli ve Isparta'nın güneyinde kuvvetli, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

Rüzgarın ise Ege ve Batı Akdeniz'de güney yönlerden fırtına, Muğla-Antalya arasındaki kıyı şeridinde ve Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde zaman zaman kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Ege Bölgesi genelinde yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ile Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor.

Yağışların bu akşam saatlerinden itibaren Kıyı Ege'de gece saatlerinden itibaren Antalya, Denizli ve Isparta'nın güneyinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) yer yer çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Batı kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 6 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege ve Batı Akdeniz'de güney yönlerden fırtına (50-80 km/saat, yer yer 90 km/saat); Muğla-Antalya arasındaki kıyı şeridinde zaman zaman kuvvetli fırtına (100 km/saat üzeri) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

İşte Denizli'nin 5 günlük hava durumu...


 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221