Denizli’de hava soğuyor, yağmur geliyor!

Eylül ayının gelmesiyle birlikte Denizliler, sıcak havaların bunaltıcı etkisinden bir nebze de olsa kurtulmaya başladı. Meteoroloji’den alınan verilere göre Denizli’de yavaş yavaş havalar serinlemeye başlıyor, Cuma günü ise kentte yağış bekleniyor. İşte Denizli’nin 5 günlük hava durumu…

Denizli’de hava soğuyor, yağmur geliyor!

Eylül ayıyla birlikte Denizli’de havalar da serinlemeye başladı, bunaltıcı sıcaklıklar artık geride kaldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahminlerine göre; Denizli’de bugün ölçülen en yüksek sıcaklığın 30 santigrat derece olması bekleniyor. 

Önümüzdeki günlerden itibaren ise hava sıcaklıkları daha da düşecek ve yağışlı hava dalgası kentte etkisini arttıracak.

13 Eylül Cuma günü parçalı bulutlu hava, yerini gök gürültülü ve sağanak yağışlı bir hava dalgasına bırakacak. En yüksek sıcaklık ise 30 santigrat derece olarak ölçülecek.

Kuvvetli olacağı tahmin edilen yağışlar nedeniyle, su baskını, yıldırım düşmesi gibi olumsuzlukların yaşanabilir. Yetkililer, ani sel ve su baskınları, yıldırım tehlikesi, dolu yağışı, hortum oluşma riski ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Hafta sonundan itibaren gecelere artık daha da serin bir hava hakim olacak. Gece sıcaklıkları 16 santigrat dereceye, gündüz sıcaklıkları ise 28 santigrat dereceye kadar düşecek.

İşte Denizli’nin 5 günlük hava tahmin raporu:

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER