Denizli’de ilk ders zili; Vali Karahan’dan

Denizli eğitim ordusu 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’na “Merhaba” derken; Gazi İlköğretim Okulu’nda öğrencilerin heyecanına ortak olan Denizli Valisi Hasan Karahan, ilk ders zilini çalarak, yeni eğitim-öğretim yılının startını verdi.

Denizli’de ilk ders zili; Vali Karahan’dan

Denizli eğitim ordusu, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’na “Merhaba” dedi. Yaklaşık 3 ay süren uzun tatilin ardından Denizli’de bin 120 okul ve kurumum, 10 bin 288 derslik, 189 bin 541 öğrenci ve 14 bin 458 öğretmen, yeni yılına başladı.

Yeni eğitim-öğretim yılını için Gazi İlkokulu’nda yapılan törene Vali Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, öğretmenler, öğrenci velilileri ve öğrenciler katıldı.

Okuldaki öğrencilerin heyecanına ortak olan Vali Karahan, öğrencilerle birlikte ilk ders zilini çaldı ve “Haydi ders zili çaldı” dedi.

Yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanı içerisinde olduklarını belirten Vali Karahan, “Yeni eğitim ve öğretim yılı hayırlı olsun. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar dileriz” diye konuştu.

“EVLATLARIMIZI SORUMLU BİREYLER OLARAK YETİŞTİRMEK VAZİFEMİZDİR”

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Oğuz, “Öncelikle; yeni eğitim ve öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize ve tüm eğitim çalışanlarına hayırlı olması temennisiyle sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı olmasını diliyorum. Yarınlarımızın teminatı olan evlatlarımızı; milli ve manevi değerlere bağlı, vatanını ve milletini seven, vatanına ve milletine hizmet etmek için birbirleriyle yarışan, iyi bir insan, iyi bir vatandaş ve sorumlu bireyler olarak yetiştirmek hepimizin en büyük vazifesidir. Sevgili öğrencilerimizin hak ettikleri güzel ortamlarda eğitim görmeleri; eğitim çalışanlarımızın en verimli ortamlarda çalışmaları bizim önceliğimizdir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER