DENİZLİ'DE İSLAM'DA İTTİFAK AHLAKI KONUŞULDU

DENİZLİ'DE İSLAM'DA İTTİFAK AHLAKI KONUŞULDU

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi tarafından düzenlenen ‘İslam’da İttifak Ahlakı’ konulu konferansa Din-Bir-Der Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım, konuşmacı olarak katıldı.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi tarafından ‘İslam’da İttifak Ahlakı’ konulu konferans düzenlendi. İncilipınar İmam Hatip Ortaokulu Konferans salonunda yapılan konferansa; Din-Bir-Der Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım konuşmacı olarak katıldı. Program Kur’an tilaveti ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını yapan AGD Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, Çanakkale Zaferi’ne değindi. Başkan Öztürk; “Çanakkale, imanın teknolojiye galebe çaldığı günün adıdır ve Müslümanların ittifak halinde olduklarında yani birlik ve beraberliklerini koruduklarında Allah’ın yardımının nasıl geldiğinin de bir göstergesidir” dedi.

“300 YILDIR 3’ÜNCÜ BÜYÜK KRİZİ YAŞIYORUZ”
İslam aleminin 3 büyük kriz ile karşılaştığını ve bu krizlerden 2 tanesini İslam’da ittifak ederek aştıklarını belirten Din-Bir-Der Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım, 3’üncü Krizden de İslam’da ittifak edilerek aşılacağını aktardı. Başkan Yıldırım, şunları söyledi: “İslam alemi birinci büyük krizini Moğolların istilası ile yaşadı. Moğollar Bağdat'a, Şam'a kadar geldi, Bağdat'ı yakıp yıktı, yüz binlerce hatta milyonlarca kitabı Dicle Nehri'ne attı. Timur Ankara'ya kadar geldi Yıldırım Beyazıt esir oldu. Bu büyük krizi İslam Alemi nasıl aştı? İslam'da ittifak ederek aştı. İkinci büyük kriz Haçlı seferleri İslam alemini işgal etti. Kudüs-ü Şerif esir oldu, 90 yıl orada işgal altında bulundu. Peki bunu nasıl aştık? Birinci büyük krizi nasıl aştıysak öyle aştık. Anadolu, Şam, Bağdat, Mısır, Hicaz birleşti Moğalları defettik. Yine aynı kenetlendik Haçlıları defettik. Selçuklular bu görevi yaptılar. Osmanlılar ise onları kovaladı ve Tuna'nın gerisine attı. Gel gör ki 300 yıldır 3’üncü büyük krizi yaşıyoruz. Onlar toparlandı üzerimize geldi ve biz şimdi maddi manevi işgal altındayız. Bu işgal bazı yerlerde kültür emperyalizmi şeklinde cereyan ediyor, bazı yerlerde ekonomik kaynakların sömürülmesi şeklinde cereyan ediyor, bazı yerlerde de fiilen cereyan ediyor ve Müslümanları birbirine dövüştürüyorlar. Önceki krizlerden nasıl İslam üzerine ittifak ederek çıkmış isek şimdi üçüncü büyük krizden de İslam üzerinde ittifak etmenin dışında başka bir çözüm yolu gözükmüyor.” Başkan Yıldırım program sonunda katılımcılara kitaplarını imzaladı. 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER