Denizli’de İstiklal Marşı’nı işaret diliyle okudular

Denizli İşitme Engelliler Derneği (DİED) ve Pamukkale Tıp Öğrencileri Birliği, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü günü için bir farkındalık çalışması gerçekleştirdi.

70 gönüllü, İstiklal Marşı’nın Kabulünün 99. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde İstiklal Marşı’nı işaret diline çevirerek, anlamlı bir projeye imza attı.

Denizli İşitme Engelliler Derneği (DİED) ve Pamukkale Tıp Öğrencileri Birliği, İstiklal Marşı’nın Kabulünün 99. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü için bir farkındalık çalışması gerçekleştirdi. 70 gönüllü öğrenci, Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) İstiklal Marşı’nı işaret diline çevirerek, anlamlı bir projeye imza attı.

Yapılan proje hakkında açıklamalarda bulunan İşaret Dili Eğitmeni Kudret Çelebioğlu;  “Çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Öğrencilerimiz Türk İşaret Dili Eğitimi almıştı. Bu eğitimi taçlandırmak istedik. Doğaçlama bir fikir ortaya atıldı. 2 anlamlı günü bu çalışmayla bir araya getirdik. Bu projede tıp öğrencileri, DİED’den arkadaşlar ve Merkezefendi ve Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’nden öğrencilerimiz vardı. 2 hafta bir çalışma süremiz oldu.  Günlerce prova yapıldı. Böyle güzel bir proje ortaya çıktığı için çok mutluyum. Herkesi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

“BİZLER BU FARKINDALIĞIN KÜÇÜK BİRER PARÇASIYIZ”

Geleceğin hekimleri olarak 14 Mart Tıp Bayramı’nı da bu farkındalık çalışması ile taçlandırmanın anlamlı olacağını düşündüklerini belirten Pamukkale Tıp Öğrencileri Birliği Başkanı Özge Nur Yüksel; “Denizli İşitme Engelliler Derneği ve Pamukkale Tıp Öğrencileri Birliği olarak milletimiz için çok değerli olan 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Günü için toplumuzdaki engelli bireyler ile bir bütün olduğumuzu vurgulamak amacıyla bir farkındalık çalışması yapmak istedik. Bizler bu farkındalığın küçük birer parçasıyız, Denizli İşitme Engelliler Derneği’nin destekleriyle Türk Tıp Öğrencileri Birliği’nin projelerinden birisi olan İki Elin Sesi-İşaret Dili Eğitimini kendi fakültemizde de gerçekleştirme imkânı bulduk, şimdi de öğrendiklerimizi böyle anlamlı bir çalışma ile daha büyük kitlelere ulaştırma imkânı elde etmiş bulunuyoruz. Daha birçok insanı yanımıza alarak ilerleyeceğiz. Bu süreçte bizlerden desteğini hiç esirgemeyen Kudret Çelebioğlu nezdinde DİED’e, proje aşamasında büyük emekler veren direktörlerimiz İlknur Kocaman ve Ali Umut Kılıçoğlu’na, katılım gösteren bütün gönüllülerimize çok teşekkür ederiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221