'DENİZLİ'DE KAÇ AFYONKARAHİSARLI VAR?' TOPLANTISI

'DENİZLİ'DE KAÇ AFYONKARAHİSARLI VAR?' TOPLANTISI

Denizli Afyonkarahisarlılar Derneği’nin (AFKAYDER) yeni yönetimi basınla bir araya geldi, hem yönetim tanıtıldı, hem de hedefler açıklandı. AFKAYDER Başkanı Raşit Özdemir, TÜİK’E göre Denizli’de 54 bin 709, kendi araştırmalarına göre ise 80 bin Afyonkarahisarlı’nın yaşadığını söyledi.

Aralık 2017’de gerçekleştirilen genel kurulda göreve gelen Denizli Afyonkarahisarlılar Derneği’nin (AFKAYDER) yeni yönetimi basın mensupları ile buluştu. Denizli AFKAYDER Başkanı Raşit Özdemir, Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonunda düzenlendiği buluşmada yeni yönetimini tanıttı, derneğin çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi.

DENİZLİ’DE TÜİK’E GÖRE 54 BİN 709, DERNEĞE GÖRE; 80 BİN AFYONLU YAŞIYOR
İlk olarak Afrin’de şehit düşen Mehmetçikleri anan Başkan Özdemir, “Allah’tan rahmet diliyoruz. Bize düşen bir görev varsa, yapmaya hazırız” dedi. ‘Denizli’de ne kadar Afyonkarahisarlı yaşıyor?’ sorusuna cevap veren Özdemir, “2017 TÜİK verilerine göre Denizli’de 54 bin 709 Afyonkarahisarlı yaşıyor. Denizli sanayileşmesinin ardından oluşan bir göç aslında. Bizim verilerimize göre 80 bin genç Afyonkarahisarlı vatandaşımız bulunuyor” diye konuştu. Başkan Özdemir’in yeni yönetiminde şu isimler yer alıyor: Osman Aydın, Ercüment Aksu, Halil Öksüz, Mevlüt Akdeniz, Ahmet Özdemir, Erdoğan Er, İsmail Cirit, Halil Dağdaş, Hakan Baş ve Gani Öngül. Yapılan konuşmaların ardından Başkan Özdemir, önceki dönem dernek başkanı Mustafa Gökmen’e teşekkür plaketi verdi.

 

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER