Denizli’de Kenter’in ölümü en çok Metin Vural’ı üzdü

Devlet Sanatçısı unvanına layık görülen ve yaşamı boyunca pek çok başarıya imza atan usta Sanatçı Yıldız Kenter’in ölümü; Denizli’de en çok şair olan Dr. Metin Vural’ı üzdü. Usta oyuncu Kenter, Dr. Vural’ın bir çok şiirini seslendirmiş ve bunların içinde “Yıldız Kenter’in sesinden üç Metin Vural şiiri” de beğenilen hit şiirler olmuştu.

Denizli’de Kenter’in ölümü en çok Metin Vural’ı üzdü

Usta sanatçı Yıldız Kenter, akciğer rahatsızlığı nedeniyle 17 Kasım’da hayata veda etti. ‘Devlet Sanatçısı’ unvanına layık görülen ve yaşamı boyunca birçok başarıya imza atan Kenter’in vefatı, tüm yurtta ve Denizli’de üzüntü yarattı. Üç defa Altın Portakal ödülüne layık görülen tiyatro sanatçısı Kenter’in ölümü; Denizli’de en çok, aynı zamanda şair olan Ruh ve Sinir Hastalıkları Doktoru Metin Vural’ı üzdü. Şiirlerini beğenmesi üzerine Denizlili Doktor Metin Vural ünlü sanatçı ile dönem dönem çalışmalar yapmıştı. Usta oyuncu Kenter, Dr. Vural’ın bir çok şiirini seslendirmiş ve bunların içinde “Yıldız Kenter’in sesinden üç Metin Vural şiiri” de beğenilen hit şiirler olmuştu.

ŞİİR GÜNÜ’NDE KENTER’İ ANMIŞTI

Laodikya Fotoğraf Topluluğu (LAFOT) tarafından Denizli’deki Taçev’de ‘Şiir’ Güneri düzenendi. 6 Kasım’da yapılan Şiir Günleri’nin konuğu; Denizli’nin Yakından tanıdığı Dr. Metin Vural oldu. Şair kimliğiyle de ön plana çıkan Dr. Vural, etkinlikte Kenter’in anmadan geçmemişti. “Sevgili Yıldız Kenter ustamızın özellikle ‘Fesleğen’ şiirimi okuduktan sonra benim şiirlerime çok ilgi duymasıyla ortak CD’miz” diyerek ‘Nisan’a Kaç var?’ şiirini okumuştu.

KENTER, DR. VURAL’IN 3 ŞİİRİNİ SESLENDİRMİŞTİ

Tüm Türkiye’nin gönlünde taht kuran usta sanatçı Yıldız Kenter, Denizlili Dr. Metin Vural tarafından kaleme alınan 3 şiiri seslendirmişti. Usta Sanatçı, Dr. Vural’ın, ‘Tutku’, ‘Biz Seninle’ ve ‘Nisan’a Kaç var?’ şiirlerini okumuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şerif KUTLUDAĞ
Şerif KUTLUDAĞ - 1 yıl Önce

Sanatçının sanatçıyla kurduğu gönül köprüsünü ancak yaşayanlar bilir. Bu aşk gibi bir şeydir. Denizli'mizin çok değerli şâiri, güftekârı sevgili Dr. Metin VURAL ustamızın habere konu olan üzüntüsü sanırım yalnızca Denizli'de değil ülke genelinde de ilk sıradadır.
Biz de bu vesileyle bir kere daha Yıldız KENTER'e rahmet dilerken Dr. Metin VURAL Ağabeyimizin de üzüntüsünü paylaşıyoruz. Allah Metin ağabeye sağlıklı ömürler ve Yıldız Kenter'in ruhuna varacak yeni şiirler yeni güfteler nasip etsin...
Saygılarımla...

Ekrem Alparslan Uysal
Ekrem Alparslan Uysal - 7 ay Önce

Allah rahmet eylesin başımız sağolsun mekanı cennet olsun inşAllah.

SIRADAKİ HABER