Denizli’de kurtçuk alarmı! Kaldırımdaki ağaçları istila ettiler…

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’ne bağlı bir cadde üzerindeki kaldırımlarda yer alan ağaçlar, yeşil renkli küçük kurtların istilasına uğradı.

Denizli’de kurtçuk alarmı! Kaldırımdaki ağaçları istila ettiler…

Merkezefendi İlçesi’nde cadde üzerindeki kaldırımları yeşil renkli küçük kurtlar istila etti. Ağaçların dallarına çıkan binlerce yeşil kurtlar, zaman zaman yere düşerken, kaldırımı kullanan vatandaşlar kurtları fark edince koşarak uzaklaşıyor.

Kurtları uzaktan fark eden bazı yayalar ise, kaldırımı kullanmayıp yollarına park halindeki araçların arkasından devam ediyor.

Meraklı çocuklar ise dakikalarca kurtları inceliyor. Ağaçların yanında kaldırımlara ve park alanlarına yayılan kurtlar, mahalle sakinlerini de ikiye böldü. Bazı vatandaşlar kurtların temizlenmesini isterken; bazıları ise koruma altına alınması gerektiğini savuruyor.

“KORUMA ALTINA ALINSIN”

Kurtların imha edilmesini istemediğini belirten Büşra Hilal Duran, bölgenin koruma altına alınması gerektiğini ifade ederek; “Ne amaçla ağaçta olduklarını bilmiyorum ama yaşam alanları orası galiba. Orayı koruma altına almak ya da halkı bu konuda uyarmak gerekiyor. Bize zararı olduğunu düşünmüyorum, doğaya bir faydaları vardır. O yüzden hiçbir şekilde imha edilmesini istemiyorum ve şiddetle karşı da çıkarım. Belki yapraklara ya da meyvelere bir faydası vardır” dedi.“AĞACIN HER YERİNİ SARMIŞLAR”

Kurtlardan korktuğunu söyleyen Arzu Büçkün ise kurtların kafalarına düşebileceğini dile getirdi. Büçkün, “Bir anda yeşil yeşil görünce ödümüz koptu. İlk defa gördüm böyle. Küçük yeşil kurtlardı, yüzlerce binlerce vardı. Ağacın her yerini sarmış" ifadelerini kullandı. Cadde üzerinde simit satıcılığı yapan Yüksel Beter ise, yoldan geçenlerin kafalarına kurt düşmemesi için koştuğunu aktararak, "Yaklaşık 15 gündür var bunlar. Her tarafı kurt bastı. Geçen vatandaşlar tiksiniyor. Bu sıradaki ağaçların hepsinde var. İster istemez sıkıntı çekiyoruz, müşteri de sıkıntı çekiyor. Kafamıza düşüyor, gelip geçen kafama düşmesin diye koşarak geçiyor" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER