DENİZLİ'DE MEKKE VE KUDÜS'ÜN FETHİ COŞKUYLA KUTLANDI

DENİZLİ'DE MEKKE VE KUDÜS'ÜN FETHİ COŞKUYLA KUTLANDI

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi tarafından Mekke’nin fethinin 1387’nci yıl dönümü vesilesi ile “Mekke’nin Fethi ve Kudüs’ün Fethi” programı gerçekleştirildi. Programın açılış konuşmasını yapan AGD Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, "Bu fethi gerçekleştiren ordunun askerleri ise Peygamber Efendimizin sahabeleridir " diye konuştu.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi tarafından Mekke’nin fethinin 1387’nci yıl dönümü vesilesi ile “Mekke’nin Fethi ve Kudüs’ün Fethi” programı gerçekleştirildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen program, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, ‘Mekke’nin Fethi’ konulu sinevizyon gösterisiyle devam etti. Etkinlik kapsamında Hafız Enes Demirbaş Kur'an tilaveti gerçekleştirdi, AGD Denizli Şubesi İmam hatip Komisyonu tarafından hazırlanan Abdülhamit Han’la alakalı tiyatro, izleyicilerden tam not aldı.

“BİZ İNANÇLI İNSANLARIZ VE İNANDIĞIMIZ GİBİ YAŞAMAK ZORUNDAYIZ”
Programın açılış konuşmasını yapan AGD Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, Mekke'nin fethinin İslam peygamberi Hazreti Muhammed'in komutasında gerçekleştirildiği için son derece önemli olduğuna vurgu yaparak; "Bu fethi gerçekleştiren ordunun askerleri ise Peygamber Efendimizin sahabeleridir. Öyle bir ordu ki komutanı rahmet elçisidir. Biz böyle bir fethi kutluyoruz. Her yıl böyle bir etkinliği düzenlediğimiz zaman bir şey çok tartışılıyor. 'Yılbaşı günü Mekke'nin fethini niye kutluyorsunuz' diyorlar. 'Yılbaşına alternatif olarak mı yapıyorsunuz' deniliyor. Şunu ifade etmek isterim. Bizim temel iki kaidemiz var. Türkiye'de ve dünyada yılbaşında kutlamalar oluyor. Sokaklarda çamlar süsleniyor. Bize Batının zihniyetini yerleştirmeye çalışıyorlar. Ancak biz inançlı insanlarız ve inandığımız gibi yaşamak zorundayız. Mekke'nin fethini kutlamamızdaki asıl gayemiz gençlerin bu yanlışa düşmemesi içindir” dedi. Programda daha sonra İlahiyatçı Yazar Yusuf Yiğitalp’in konferansı, AGD Ortaokul ve Lise Komisyonlarının şiir dinletisi, mehteran gösterileri, Siyer-i Nebi Yarışmasının ödül töreni yer aldı. Konfrans sonrası İlahiyatçı Yazar Yusuf Yiğitalp okuyucularına ‘Dünyanın Sonu’ adlı kitabını imzaladı.  

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211