Denizli'de öğrenciler spor ve konferans salonu istiyor

Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okullarına ‘kapalı spor salonu’ ve ‘konferans salonu’ yapılmasını istedi.

Denizli'de öğrenciler spor ve konferans salonu istiyor

1943 yılında kurulan ve 2010 yılında yeni binasına taşınan Pamukkale İlçesi’ndeki Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenciler, okullarına ‘kapalı spor salonu’ ve ‘konferans salonu’ yapılmasını istiyor.

10 meslek alanında eğitim yapılan okulun Okul Aile Birliği Başkanı Nadir Mutafoğlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Hem öğrencilerimizi hem aynı çevrede bulunan gençlerimizi kötü alışkanlıklardan koruyabilmek amacıyla sportif faaliyet alanlarına ihtiyaç çok fazladır. Ancak birçok okulda  ‘kapalı spor salonu’ ve ‘konferans salonu’ gibi sportif faaliyetler alanları olmasına rağmen okulumuzda ve yakın çevremizde öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenilir bir şekilde spor yapabilecekleri bir alan üzgünüz bulunmamaktadır. Bunun yanında gençlerimiz okulumuzda sportif faaliyetler esnasında ‘beton zeminden’ kaynaklı yaralanma ve sakatlıklara maruz kalmaktadır. Okulumuz Ankara Bulvarı’nda bulunması nedeniyle de beden eğitimi derslerinde futbol topları yola kaçmaktadır. Bu durum öğrencilerimiz için ‘tehlike’ ve öğretmenlerimiz ve idaremiz için ‘risk’ oluşturmaktadır. Bunun için gereklidir. Kapalı spor salonu ve konferans salonu yapılması sonucunda öğrencilerimizin sporda, sanat alanda yeteneklerini gösterecek ve sporda sanatta birinde kendini geliştirmiş olacaktır. Ulusal ve uluslararası arenada başarıya ulaşmamızdaki en büyük katkı olacaktır. Öğrencilerimiz, yaşamları boyunca kullanacakları hareket becerileri, aktif ve sağlıklı yaşam becerileri, kavramları ve stratejileri ile birlikte öz yönetim becerileri, sosyal becerileri ve düşünme becerilerini de geliştirerek bir sonraki eğitim düzeyine hazırlanmış olacağız. Öğrencilerimizin; konferans salonunda konferans, seminer, sunum ve çoklu eğitim çalışmalarını daha modern biçimde gerçekleştirebileceğini düşünüyoruz. Öğrencilerin eğitimden beklentilerini, sosyal ve kültürel taleplerini karşılama amacıyla Denizli-Pamukkale Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ‘kapalı spor salonu’ ve ‘konferans salonu’ yapılmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2021, 11:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Emin Fakıoğlu
Mehmet Emin Fakıoğlu - 9 ay Önce

Güzelim tarihi okulumuzu yıktılar, orada bile vardı spor salonu. Ama malesef bu
devirde yaptıklar ile öğünenler bir spor salonu bile yapamıyorlarsa ne diyelim.

SIRADAKİ HABER