Denizli’de Optisyen ve Gözlükçüler Günü kutlandı

Türk Optisyen – Gözlükçüler Odası Birliği 16. Bölge Denizli Optisyen - Gözlükçüler Odası 1 Haziran Optisyen ve Gözlükçüler Günü kapsamında program düzenledi. Oda başkanı ve üyeler Denizli Valiliği önünde Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Oda başkanı Hasan Erişkin burada yaptığı konuşmada mesleğin önemine değindi ve Denizli’de bu özel günü ilk kez kutladıklarını belirtti.

16. Bölge Denizli Optisyen- Gözlükçüler Odası 1 Haziran Optisyen ve Gözlükçüler Günü kapsamında program düzenledi. Program Denizli’de ilk kez gerçekleştirildi.  Oda tarafından Denizli Valiliği önünde Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Programa 16. Bölge Denizli Optisyen- Gözlükçüler Odası Başkanı Hasan Erişkin, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Yılmaz,  Denizli Optisyen- Gözlükçüler Odası Başkan Yardımcısı Erol Eren, Genel sekreter Özkan Arslan, Sayman Serdar İzbudak, Üyeler Burcu İlksoz,  Taner Şahin, Çağlar-Güleç, Genç Optisyenler Kulübü  üyeleri; Çağlar Güleç, Sema Nur Arslan, Keziban Şahinkurt, Furkan Çiçek, Şeyma Memiş, Murat Yavaş, Seda Kömürcüoğlu katıldı.

Oda Başkanı Hasan Erişkin burada bir konuşma yaptı. Erişkin; “16. Bölge Denizli Optisyen- Gözlükçüler Odası olarak 1 Haziran Optisyen ve Gözlükçüler Günümüzü ilk defa kutlamaktayız. İnşallah bundan sonra her yıl 1 Haziran’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e minnettarlığımızı bildiren saygı duruşumuzu göstereceğiz. Arkadaşlarımız adına bugüne kadar birçok aktivite bulunduk. Bundan sonra Tüketici Hakları Mahkemesi’nden ve tüketicimizden gelen şikâyetlerde odamız tarafından dikkate alınacaktır. Ayrıca 16. Bölge Denizli Optisyen ve Gözlükçüler çatısı altında Genç Optisyenler Kulübü’nü kurarak mesleğimizi daha da ilerlemesini sağlayacağız” dedi.

“DOKTOR VE GÖZLÜKÇÜ- OPTİSYEN İLİŞKİLERİNİ DÜZENLEYECEĞİZ”

Gözlükçülük mesleği bir ticarethane olmadığını belirten Başkan Erişkin; “ Bugüne kadar ticarethane olarak görülen mesleğimiz bundan sonra sağlık kuruluşu olarak mesleği icra edecektir. Doktor ve gözlükçü- optisyen ilişkileri düzenlenerek meslek olarak kamu kuruluşu olan odamız bürokraside temsil edilecektir. Her optisyen ve gözlükçülerin meslek mensubu kimlik kartı olacaktır. Ayrıca oda rozetimizi takacaklar. Sağlık alanında daha nitelikli hizmet vermemizi sağlayacağına inandığımız bu birlikteliğimizin, mesleğimizin daha itibarlı yerlere taşıyacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Programın ardından 16. Bölge Denizli Optisyen- Gözlükçüler Odası’nda sosyal mesafeli tebrik kabulü yapıldı. Daha sonrasında Oda Başkanı Hasan Erişkin ve üyeler mağaza ziyaretleri gerçekleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER