Denizli’de renkli Turizm Haftası kutlaması

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ‘Turizm Haftası’ renkli görüntülere sahne oldu.

Denizli’de renkli Turizm Haftası kutlaması

Turizm bilincinin ve farkındalığının topluma kazandırılması amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ‘Turizm Haftası’ kutlamaları, Denizli’de renkli görüntüler oluşturdu.

Sektör temsilcileri tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan program, Denizli Valisi Ali Fuat Atik ile Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a ziyaretle devam etti. Kutlamalar kapsamında Denizli Büyükşehir Bandosu eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Bilge Horoz ve Denizli Horozu maskotlarının, Sarayköy ilçesinin simgesi haline gelmiş develerin, Çivril ilçesinin elmalarının ve Işıklı Gölü’nü simgeleyen kayığının, halk oyunu ekiplerinin, vatandaşların ve Denizli Efeleri Yörükleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği temsilcilerinin yöresel kıyafetlerle katıldığı kortej yürüyüşü, şölen şölen oluşturdu.

Pamukkale’nin simgesi haline gelecek balonların şovu ise korteje damga vurdu.

Tören alanında ise ilçe belediyelerinin, halk eğitim merkezlerinin ve kadın kooperatiflerinin açmış olduğu stantlarda kültürel ve turistik ürünler tanıtılırken; yöresel lezzetlere de yer verildi. 15 Temmuz Şehitler Delikliçınar Meydanı’nda gerçekleşen törende protokol konuşmalarının ardından, Halk Oyunları Türkiye Şampiyonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Halk Oyunu Ekibi gösterilerini sergiledi.

Stantlarının gezilmesi ile devam eden programda ebru sanatı gösterisi ve Laodikya Fotoğraf Topluluğu (LAFOD) tarafından ‘Turizm’ temalı fotoğraf sergisi gerçekleştirildi. Fotoğraf sergisine Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri klasik müzikle eşlik etti. Öte yandan ‘Turizm Haftası’ kapsamında bugün saat 14.00’te ‘Bilge Horoz’ kitap karakteri eşliğinde ilkokul öğrencileri ile Laodikya’da ‘Tarihe Yolculuk’ etkinliği gerçekleştirilecek. Atatürk Evi ve Etnografya Müzesi’nde yer alan Ünzile Türkmen Tezhip Hat Minyatür Sergisi de hafta boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER