Denizli'de sağlık çalışanları dans etti! Sosyal medyada ilgi odağı oldu

Denizli’de, Denipol Hastanesi’nin sağlık çalışanları, dans ederek hem birbirlerine hem de tedavi gören hastalara moral verdi. Sağlık personelinin dans ederek, kamera önüne geldiği görüntüler, sosyal medyada ilgi gördü.

Dünyaya yayılan ve Türkiye'de de görülen korona virüs ile mücadele eden sağlıkçılar, hastalarıyla birlikte zor ve yoğun günler geçiriyor. Denizli’de Denipol Hastanesi’nin sağlık çalışanları, hem birbirine hem de tedavi gören hastalara moral verebilmek için dans etti. Tek tek sıra halinde dans ederek, koridordaki kameranın önüne, özel kıyafetleriyle gelen sağlıkçıların bu anları sosyal medyada paylaşıldı. Video, kısa sürede çok sayıda kullanıcı tarafından beğenilip, tekrar tekrar paylaşıldı.

“ZOR GÜNLER GEÇECEK DENİZLİ”

Özel Denipol Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Uğur Kulalı, “Memleketimizin topyekün bir mücadeleye girdiği günlerdeyiz. Biz Denipol ailesi olarak hem ülkemiz hem Denizlimiz adına tüm zorlukları göğüsleyerek bu büyük mücadeleye destek verdik. Din, dil, ırk, cinsiyet tanımadık. Bu mücadelede uluslararası standartlara uygun şartlar oluşturduk. Hijyen, izolasyon, sosyal mesafe vb. tüm kriterleri uyguladık. Tüm bunları uygularken en büyük gücümüz görev arkadaşlarımızdı. Doktorundan hemşiresine ve yardımcı personeline tek vücut olduk, tek hedefe kenetlendik. İşte isimsiz kahramanlarımız. Gece gündüz demeden çalıştılar. Alın teri akıttılar ama onlar gönül gözleriyle, güzel kalpleriyle tüm ülkeye moral olabilmek için bu güzelliği ortaya koydular. Gülmek senin hakkın Denizli. 7/24 yanınızdayız. Zor günler geçecek Denizli” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2020, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211